kolba definicja
Słownik Kolba definicja. Czym jest mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz.

Czy przydatne?

Definicja Kolba

Co oznacza KOLBA: 1. kwiatostan groniasty typu kłosa o silnie zgrubiałej, mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz. obrazkowatych; 2. płaskodenne albo kuliste naczynie z szyjką, zrobione ze szkła odpornego na zmiany temperatury i na działanie chemikaliów, stosowane w laboratoriach do ogrzewania, miareczkowania, destylacji cieczy, sporządzania i przechowywania roztworów i tym podobne; 3. lutownica, której miedziana końcówka nagrzewana jest lampą lutowniczą; 4. tylna część ręcznej broni palnej, drewniana, metalowa albo ze sztucznego tworzywa, wykorzystywana do oparcia broni o ramię i policzek w okresie strzelania

Czym jest Kolba znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kopyto:
Słownik otaczająca ostatnie człony palców u ssaków kopytnych; 2. narzędzie obuwnicze z twardego drewna albo z tworzywa sztucznego w kształcie stopy ludzkiej, wykorzystywane do montażu obuwia i nadania mu kolba.
Co znaczy Kratownica:
Słownik przegroda i tym podobne z krzyżujących się prętów; 2. płaska albo przestrzenna konstrukcja o układzie geometrycznym, złożona z przedmiotów metalowych, żelbetowych albo drewnianych, stosowana jako kolba.
Co znaczy Krosno:
Słownik tkacki albo maszyna włókiennicza do wytwarzania tkanin z odpowiednio przygotowanych dwóch układów nitek: 2. drewniana rama zastępująca ościeżnicę albo służąca jako jej uzupełnienie, na przykład w kolba.
Co znaczy Koc:
Słownik 1. płat grubej, zazwyczaj kosmatej tkaniny wełnianej albo bawełnianej, stosowany jako przykrycie; 2. rodzaj sieci z mat trzcinowych do obstawiania i łowienia ryb pod lodem kolba.
Co znaczy Kołowrót:
Słownik do wciągania, przyciągania albo opuszczania ciężarów dzięki liny albo łańcucha nawijanych na bęben osadzony na wale obracanym korbą; 2. krzyżak obracający się na słupku, ustawiany w miejscach przejść kolba.
  • Dodano:
  • Autor: