kolba definicja
Słownik Kolba definicja. Czym jest mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz.

Czy przydatne?

Definicja Kolba

Co oznacza KOLBA: 1. kwiatostan groniasty typu kłosa o silnie zgrubiałej, mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz. obrazkowatych; 2. płaskodenne albo kuliste naczynie z szyjką, zrobione ze szkła odpornego na zmiany temperatury i na działanie chemikaliów, stosowane w laboratoriach do ogrzewania, miareczkowania, destylacji cieczy, sporządzania i przechowywania roztworów i tym podobne; 3. lutownica, której miedziana końcówka nagrzewana jest lampą lutowniczą; 4. tylna część ręcznej broni palnej, drewniana, metalowa albo ze sztucznego tworzywa, wykorzystywana do oparcia broni o ramię i policzek w okresie strzelania

Czym jest Kolba znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Karat:
Słownik 1. jednostka masy służąca w obrocie kamieniami szlachetnymi i perłami równa 200 mg; 2. dawna miara zawartości złota w stopach kolba.
Co znaczy Kleszcze:
Słownik narzędzie do chwytania elementów, najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi przegubowo; 2. drewniane symetryczne części chomąta wygięte łukowato; 3. obiekt usztywniający drewnianą kolba.
Co znaczy Kasztel:
Słownik 1. gród, zamek warowny, mała twierdza; 2. nadbudówka na dziobie i rufie dawnych żaglowców kolba.
Co znaczy Kumka:
Słownik 1. matka chrzestna w relacji do ojca chrzestnego i rodziców dziecka; 2. żaba o brunatnoszarym grzbiecie i pomarańczowym lub żółtym podbrzuszu kolba.
Co znaczy Konkurs:
Słownik przedsięwzięcie o charakterze artystycznym, rozrywkowym, sportowym mające określony program i dające możność wyboru poprzez eliminację najlepszych wykonawców, autorów danych prac i tym podobne kolba.
  • Dodano:
  • Autor: