kolba definicja
Słownik Kolba definicja. Czym jest mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz.

Czy przydatne?

Definicja Kolba

Co oznacza KOLBA: 1. kwiatostan groniasty typu kłosa o silnie zgrubiałej, mięsistej osi, występujący na przykład u roślin z rodz. obrazkowatych; 2. płaskodenne albo kuliste naczynie z szyjką, zrobione ze szkła odpornego na zmiany temperatury i na działanie chemikaliów, stosowane w laboratoriach do ogrzewania, miareczkowania, destylacji cieczy, sporządzania i przechowywania roztworów i tym podobne; 3. lutownica, której miedziana końcówka nagrzewana jest lampą lutowniczą; 4. tylna część ręcznej broni palnej, drewniana, metalowa albo ze sztucznego tworzywa, wykorzystywana do oparcia broni o ramię i policzek w okresie strzelania

Czym jest Kolba znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kord:
Słownik 1. nazwa krótkiego miecza; 2. silne włókno wiskozowe, wykorzystywane między innymi do wzmacniania opon samochodowych kolba.
Co znaczy Konsola:
Słownik znajdujący się zazwyczaj pod lustrem, wykorzystywany do umieszczania na nim zegara, wazonu albo różnych drobiazgów; 2. obiekt architektoniczno rzeźbiarski podtrzymujący żebra sklepienne, gzymsy kolba.
Co znaczy Kołowrót:
Słownik do wciągania, przyciągania albo opuszczania ciężarów dzięki liny albo łańcucha nawijanych na bęben osadzony na wale obracanym korbą; 2. krzyżak obracający się na słupku, ustawiany w miejscach przejść kolba.
Co znaczy Katarzynka:
Słownik 1. rodzaj pierników o brzegach wycinanych w półkole; 2. zakonnica zebrania św. Katarzyny, zajmującego się nauczaniem dziewcząt i pielęgnowaniem chorych kolba.
Co znaczy Krzywica:
Słownik 1. dolegliwość wieku dziecięcego występująca w wyniku niedoboru witaminy D w organizmie; 2. ręczna piła stolarska do krzywych rzazów kolba.
  • Dodano:
  • Autor: