koleba definicja
Słownik Koleba definicja. Czym jest w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami.

Czy przydatne?

Definicja Koleba

Co oznacza KOLEBA: 1. naturalne albo doraźnie przygotowane miejsce schronienia w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami; 2. część sklepienia klasztornego o pow. cylindrycznej, o rzucie poziomym w formie trójkąta równoramiennego i liniach tworzących równoległych do podstawy tego trójkąta; 3. wagonik wywrotka, mający ruchomą skrzynię ładunkową przechylaną na boki przy wysypywaniu zawartości, stosowany w górnictwie i budownictwie do przewozu materiałów

Czym jest Koleba znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kredens:
Słownik 1. mebel wykorzystywany do przechowywania naczyń i przyborów stołowych; 2. w dawnych pałacach i dworach pomieszczenie do przechowywania zastawy stołowej i dla służby podającej do stołu koleba.
Co znaczy Kwietyzm:
Słownik relacja ds. życiowych, obojętne zdanie się na bieg wydarzeń, brak aktywności; 2. mistyczna doktryna religijno etyczna sformułowana poprzez hiszpańskiego teologa katolickiego uznająca za podstawę koleba.
Co znaczy Kipa:
Słownik 1. kadź farbiarska; 2. drewniane albo metalowe oczko, zamocowane na pokładzie albo nadbudówce statku, wykorzystywane do przeciągania szotów (lin) żagli koleba.
Co znaczy Korkociąg:
Słownik wyciągania korków z butelek, zazwyczaj w formie metalowej spirali z uchwytem; 2. figura akrobacji albo niezamierzony stan lotu spowodowany błędami pilotażu; 3. boksie niedozwolony cios opierający na koleba.
Co znaczy Konsulat:
Słownik za granicą podległy konsulowi; 2. w starożytnym Rymie urząd, godność konsula republiki, moment sprawowania władzy poprzez konsula; 3. we Francji (w latach 1799-1804) forma rządu, w którego skład koleba.
  • Dodano:
  • Autor: