koleba definicja
Słownik Koleba definicja. Czym jest w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami.

Czy przydatne?

Definicja Koleba

Co oznacza KOLEBA: 1. naturalne albo doraźnie przygotowane miejsce schronienia w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami; 2. część sklepienia klasztornego o pow. cylindrycznej, o rzucie poziomym w formie trójkąta równoramiennego i liniach tworzących równoległych do podstawy tego trójkąta; 3. wagonik wywrotka, mający ruchomą skrzynię ładunkową przechylaną na boki przy wysypywaniu zawartości, stosowany w górnictwie i budownictwie do przewozu materiałów

Czym jest Koleba znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kocher:
Słownik 1. turystyczna maszynka do gotowania; 2. szczypczyki stosowane do zaciskania naczyń krwionośnych w trakcie operacji chirurgicznej koleba.
Co znaczy Karota:
Słownik 1. gatunek marchwi o krótkim korzeniu; 2. kwesta, zbiórka dobroczynna, zbieranie datków pieniężnych na przykład na biednych koleba.
Co znaczy Kran:
Słownik 1. urządzenie zamykające dopływ cieczy albo gazu, kurek; 2. maszyna do podnoszenia i przemieszczania ogromnych ciężarów, dźwig, żuraw koleba.
Co znaczy Kornet:
Słownik 1. nakrycie głowy sióstr zakonnych w formie dużego białego czepca; 2. instrument dęty, blaszany o wysokim, piskliwym tonie budową zbliżony do rogu koleba.
Co znaczy Kulka:
Słownik 1. bryłka o kształcie kuli, mały element podobny do tej bryłki, na przykład kulka papieru; 2. zakrzywiona, rozwidlona gałąź albo zagięty kij, wykorzystywane do przyciągania i obłamywania gałęzi koleba.
  • Dodano:
  • Autor: