kolęda definicja
Słownik Kolęda definicja. Czym jest Chrystusa, śpiewana w momencie świąt Bożego Narodzenia; 2.

Czy przydatne?

Definicja Kolęda

Co oznacza KOLĘDA: 1. pieśń religijna o tematyce związanej z narodzeniem Chrystusa, śpiewana w momencie świąt Bożego Narodzenia; 2. obrzęd ludowy związany z okresem świąt Bożego Narodzenia opierający na obchodzeniu domów poprzez chłopców, śpiewaniem okolicznościowych pieśni, inscenizowaniem widowisk i składaniem życzeń dla uzyskania poczęstunku i datków; 3. duszpasterskie odwiedziny księży u parafian po świętach Bożego Narodzenia

Czym jest Kolęda znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kieł:
Słownik 1. ząb znajdujący się pomiędzy siekaczami a zębami trzonowymi u ssaków; 2. obiekt tokarki, szlifierki, przyrządu pomiarowego w kształcie stożka albo kolca kolęda.
Co znaczy Kora:
Słownik 1. tkanka okrywająca pień i konary roślin długookresowych; 2. posąg przedstawiający młodą dziewczynę w powłóczystej szacie, typowy dla sztuki greckiej - od imienia mitologicznej bogini kolęda.
Co znaczy Kredens:
Słownik 1. mebel wykorzystywany do przechowywania naczyń i przyborów stołowych; 2. w dawnych pałacach i dworach pomieszczenie do przechowywania zastawy stołowej i dla służby podającej do stołu kolęda.
Co znaczy Krajanka:
Słownik 1. wytwór pokrajany w paski albo kostkę, na przykład piernik, makaron, cukierki; 2. kobieta pochodząca z tej samej okolicy, miejscowości albo państwie kolęda.
Co znaczy Kurant:
Słownik 1. system umieszczony w zegarze, tabakierce, katarynce wygrywający jakąś melodię; 2. dawny błyskawiczny taniec francuski w takcie trzy czwarte albo trzy ósme kolęda.
  • Dodano:
  • Autor: