kolęda definicja
Słownik Kolęda definicja. Czym jest Chrystusa, śpiewana w momencie świąt Bożego Narodzenia; 2.

Czy przydatne?

Definicja Kolęda

Co oznacza KOLĘDA: 1. pieśń religijna o tematyce związanej z narodzeniem Chrystusa, śpiewana w momencie świąt Bożego Narodzenia; 2. obrzęd ludowy związany z okresem świąt Bożego Narodzenia opierający na obchodzeniu domów poprzez chłopców, śpiewaniem okolicznościowych pieśni, inscenizowaniem widowisk i składaniem życzeń dla uzyskania poczęstunku i datków; 3. duszpasterskie odwiedziny księży u parafian po świętach Bożego Narodzenia

Czym jest Kolęda znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kratownica:
Słownik przegroda i tym podobne z krzyżujących się prętów; 2. płaska albo przestrzenna konstrukcja o układzie geometrycznym, złożona z przedmiotów metalowych, żelbetowych albo drewnianych, stosowana jako kolęda.
Co znaczy Kukiełka:
Słownik umieszczona na kiju, poruszana poprzez aktora ukrytego za parawanem albo w zapadni; 2. okrągła albo podłużna bułka, regularnie ze słodkiego ciasta; 3. zabawka dziecinna, prymitywna lalka zrobiona kolęda.
Co znaczy Kosz:
Słownik różnego kształtu i wielkości, wykonanego z rozmaitych materiałów, używanego do noszenia, przechowywania, mierzenia czegoś; 2. rodzaj osłony, ochrony przed czymś; 3. rodzaj przenośnej kabiny w kolęda.
Co znaczy Kuknąć:
Słownik 1. wydać dźwięk zbliżony do głosu kukułki; 2. spojrzeć, zerknąć, na przykład poprzez lunetę kolęda.
Co znaczy Kimono:
Słownik 1. długa szata japońska przewiązana szarfą; 2. krój szerokich nie wszywanych rękawów wzorowanych na japońskich; 3. drzemka, sen kolęda.
  • Dodano:
  • Autor: