kolonia definicja
Słownik Kolonia definicja. Czym jest terytorium zamorskie, uzależnione od tego państwa, stanowiące.

Czy przydatne?

Definicja Kolonia

Co oznacza KOLONIA: 1. zagraniczna posiadłość jakiegoś państwa, zazwyczaj terytorium zamorskie, uzależnione od tego państwa, stanowiące teren jego ekspansji politycznej i eksploatacji gospodarczej; 2. w starożytności grecka, fenicka albo rzymska osada handlowa lub rolnicza, założona na obcym terenie, podporządkowana metropolii; 3. ekipa ludzi tej samej narodowości, tego samego zawodu, ekipa obywateli tego samego państwa, zamieszkałych na obcym terytorium, w obcym otoczeniu, środowisku; 4. osiedle mieszkaniowe położone z dala od centrum miasta, osady; 5. nowa osada albo gospodarstwo rolne na gruntach przydzielonych wskutek uwłaszczenia, parcelacji, komasacji, migracji wewnętrznej i tym podobne; 6. miejsce przymusowego pobytu, izolowane od społeczeństwa; 7. zorganizowany pobyt dzieci i młodzieży poza miejscem stałego zamieszkania w celach wypoczynkowych w okresie wakacji; 8. ścisłe i trwałe skupisko organizmów jednego gatunku albo okresowe i luźne skupisko zwierząt jednego lub wielu gatunków

Czym jest Kolonia znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kołek:
Słownik 1. podłużny kawałek ociosanego drewna; 2. w instrumentach strunowych drewniana albo metalowa wtyczka do naciągania strun; 3. rodzaj drewnianych gwoździków szewskich do przybijania podeszew i obcasów kolonia.
Co znaczy Klepsydra:
Słownik do mierzenia czasu, złożony z dwóch szklanych naczyń stożkowych połączonych wąskim kanalikiem, poprzez który przesącza się woda albo suchy piasek; 2. plakat zawiadamiający o czyjejś śmierci i kolonia.
Co znaczy Kuter:
Słownik statek rybacki o napędzie motorowym, regularnie z ożaglowaniem pomocniczym, przeznaczony do połowów przybrzeżnych i pełnomorskich; 2. jednomasztowy jacht o ożaglowaniu skośnym składającym się z grota kolonia.
Co znaczy Kosmetyczka:
Słownik 1. kobieta wykonująca zabiegi kosmetyczne, udzielająca fachowych porad w dziedzinie pielęgnacji ciała i urody; 2. rodzaj małej torebki do przechowywania kosmetyków kolonia.
Co znaczy Korek:
Słownik okrywająca starsze łodygi (pnie), korzenie i bulwy, produkowana poprzez miazgę korkotwórczą; 2. masa korkowa, surowiec uzyskiwany z kory niektórych roślin drzewiastych odznaczający się wybitnymi kolonia.
  • Dodano:
  • Autor: