kołowrót definicja
Słownik Kołowrót definicja. Czym jest opuszczania ciężarów dzięki liny albo łańcucha nawijanych na.

Czy przydatne?

Definicja Kołowrót

Co oznacza KOŁOWRÓT: 1. rodzaj cięgnika do wciągania, przyciągania albo opuszczania ciężarów dzięki liny albo łańcucha nawijanych na bęben osadzony na wale obracanym korbą; 2. krzyżak obracający się na słupku, ustawiany w miejscach przejść niebezpiecznych, strzeżonych i tym podobne; 3. ćwiczenie gimnastyczne, gdzie ćwiczący wykonuje ruch ciała dookoła osi przyrządu z podporu do podporu

Czym jest Kołowrót znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Konkurs:
Słownik przedsięwzięcie o charakterze artystycznym, rozrywkowym, sportowym mające określony program i dające możność wyboru poprzez eliminację najlepszych wykonawców, autorów danych prac i tym podobne kołowrót.
Co znaczy Kwartowy:
Słownik 1. związany z kwartą - miarą ciał płynnych i sypkich, równą litrowi; 2. mający wymiar ćwiartki arkusza formatu kwartowego kołowrót.
Co znaczy Koło:
Słownik płaszczyzny ograniczona okręgiem; 2. okrągła część pojazdu umożliwiająca mu ruch poprzez toczenie; 3. obiekt występujący w różnych maszynach i urządzeniach, o kształcie zbliżonym do bryły obrotowej kołowrót.
Co znaczy Kłoda:
Słownik albo zwalonego drzewa bez gałęzi; 2. ul z wydrążonego odcinka pnia drzewnego; 3. średniowieczne narzędzie kary w formie dwu drewnianych kłód z wycięciami, w które zakuwano nogi osób więzionych kołowrót.
Co znaczy Koryto:
Słownik naczynie, zazwyczaj drewniane, wykorzystywane do pojenia i karmienia zwierząt domowych; 2. szczególny pojemnik do przechowywania albo przenoszenia materiałów sypkich i płynów, również część kołowrót.
  • Dodano:
  • Autor: