komin definicja
Słownik Komin definicja. Czym jest paleniska do atmosfery i do wytwarzania naturalnego ciągu.

Czy przydatne?

Definicja Komin

Co oznacza KOMIN: 1. konstrukcja z pionowym kanałem do odprowadzania spalin z paleniska do atmosfery i do wytwarzania naturalnego ciągu powietrza; 2. piec kuchenny do gotowania; 3. wąskie wcięcie w stromym stoku górskim o dwóch równoległych albo nieco rozchylonych przeciwległych ścianach, powstające wskutek pękania i erozji skał; 4. wąska, wysoka wyrwa nad wyrobiskiem; 5. ciągły prąd wznoszący ciepłego powietrza, powstający nad obszarem ziemi silnie ogrzanym poprzez słońce, używany w szybownictwie

Czym jest Komin znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krajanka:
Słownik 1. wytwór pokrajany w paski albo kostkę, na przykład piernik, makaron, cukierki; 2. kobieta pochodząca z tej samej okolicy, miejscowości albo państwie komin.
Co znaczy Kopyto:
Słownik otaczająca ostatnie człony palców u ssaków kopytnych; 2. narzędzie obuwnicze z twardego drewna albo z tworzywa sztucznego w kształcie stopy ludzkiej, wykorzystywane do montażu obuwia i nadania mu komin.
Co znaczy Katarakta:
Słownik 1. zmętnienie soczewki oka połączone z częściową albo zupełną stratą wzroku; 2. próg skalny w łożysku rzeki utrudniający spływ i powodujący nagły spadek wód komin.
Co znaczy Krupnik:
Słownik jarzynach i mięsie zasypana kaszą, najczęściej jęczmienną; 2. napój alkoholowy sporządzony na miodzie i korzeniach, pity zazwyczaj na gorąco; 3. ten, kto produkował kaszę (krupy) albo handlował nią komin.
Co znaczy Kapa:
Słownik 1. narzuta na posłanie; 2. szata liturgiczna w kształcie peleryny; 3. w gwarze przestępczej czaty, pilnowanie komin.
  • Dodano:
  • Autor: