komin definicja
Słownik Komin definicja. Czym jest paleniska do atmosfery i do wytwarzania naturalnego ciągu.

Czy przydatne?

Definicja Komin

Co oznacza KOMIN: 1. konstrukcja z pionowym kanałem do odprowadzania spalin z paleniska do atmosfery i do wytwarzania naturalnego ciągu powietrza; 2. piec kuchenny do gotowania; 3. wąskie wcięcie w stromym stoku górskim o dwóch równoległych albo nieco rozchylonych przeciwległych ścianach, powstające wskutek pękania i erozji skał; 4. wąska, wysoka wyrwa nad wyrobiskiem; 5. ciągły prąd wznoszący ciepłego powietrza, powstający nad obszarem ziemi silnie ogrzanym poprzez słońce, używany w szybownictwie

Czym jest Komin znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kurtyna:
Słownik 1. w teatrze ruchoma zasłona (podnoszona lub rozsuwana) oddzielająca scenę od widowni; 2. w dawnych umocnieniach obronnych wał złączający dwa bastiony fortyfikacji komin.
Co znaczy Kamizelka:
Słownik męskiego albo żeńskiego w rodzaju krótkiego żakiecika, bez rękawów i kołnierza, noszonego poprzez mężczyzn pod marynarką, a poprzez kobiety na bluzce; 2. sprzęt ratunkowy w formie krótkiego okrycia komin.
Co znaczy Kolokwium:
Słownik 1. rodzaj egzaminu na wyższej uczelni; 2. rodzaj sympozjum naukowego poświęconego określonemu tematowi komin.
Co znaczy Karton:
Słownik papier jednowarstwowy albo wielowarstwowy, stosowany do rysowania, na okładki do książek, na pudełka, opakowania i tym podobne; 2. tekturowe pudełko stanowiące zwykle opakowanie towaru, będące w komin.
Co znaczy Kolka:
Słownik wyrostek rośliny, cierń, kolec; 2. drobna ryba z rodz. cierników o ciele opatrzonym ruchomymi kolcami na płetwie grzbietowej; 3. u ludzi i zwierząt napad ostrych bólów w jamie brzusznej i skurczami komin.
  • Dodano:
  • Autor: