korona definicja
Słownik Korona definicja. Czym jest zdobionej obręczy, wkładanej na głowę; 2. górne rozgałęzienie.

Czy przydatne?

Definicja Korona

Co oznacza KORONA: 1. znak władzy monarchy, zazwyczaj w formie złotej, bogato zdobionej obręczy, wkładanej na głowę; 2. górne rozgałęzienie drzewa utworzone z konarów i gałęzi; 3. jednostka monetarna w Czechosłowacji, Danii, Norwegii, Szwecji i Islandii dzieląca się na 100 mniejszych jednostek; 4. górna część zęba, znajdująca się powyżej dziąsłem; 5. górna część muru, górna warstwa nawierzchni drogi, wału, zapory i tym podobne; 6. kraj o ustroju monarchicznym; 7. ekipa wierzchołkowych rozgałęzień rogów jelenia wyrastających z jednego miejsca; 8. rodzaj osłony, pochewki z metalu albo porcelany nakładanej na zaplombowany ząb w celu jego wzmocnienia albo uzupełnienia brakującej części; 9. rodzaj koła zębatego

Czym jest Korona znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Katastrofa:
Słownik tragiczne w skutkach, gdzie ktoś ucierpiał albo poniósł śmierć; 2. w tragedii antycznej: ostateczne zjawisko rozstrzygające o klęsce bohatera, wynikające nieuchronnie z całego splotu korona.
Co znaczy Kabała:
Słownik z ręki, z liczb, znaków i tym podobne; 2. trudne położenie, kłopoty, tarapaty, zmartwienia; 3. mechanizm teozoficzno filozoficzny w judaizmie średniowiecznym oparty na neoplatońskiej teorii emanacji korona.
Co znaczy Krawat:
Słownik materiału wiązany na węzeł przy kołnierzyku koszuli albo bluzki; 2. niedozwolony chwyt za szyję w walce zapaśniczej; 3. wąski pas płótna żaglowego stosowany do przywiązywania spuszczonego i korona.
Co znaczy Konwój:
Słownik wyznaczony do ochrony kogoś albo czegoś; 2. ekipa statków handlowych i eskortujących je okrętów wojennych, których zadaniem jest ochrona przed atakiem samolotów i okrętów nieprzyjacielskich korona.
Co znaczy Kulka:
Słownik 1. bryłka o kształcie kuli, mały element podobny do tej bryłki, na przykład kulka papieru; 2. zakrzywiona, rozwidlona gałąź albo zagięty kij, wykorzystywane do przyciągania i obłamywania gałęzi korona.
  • Dodano:
  • Autor: