korona definicja
Słownik Korona definicja. Czym jest zdobionej obręczy, wkładanej na głowę; 2. górne rozgałęzienie.

Czy przydatne?

Definicja Korona

Co oznacza KORONA: 1. znak władzy monarchy, zazwyczaj w formie złotej, bogato zdobionej obręczy, wkładanej na głowę; 2. górne rozgałęzienie drzewa utworzone z konarów i gałęzi; 3. jednostka monetarna w Czechosłowacji, Danii, Norwegii, Szwecji i Islandii dzieląca się na 100 mniejszych jednostek; 4. górna część zęba, znajdująca się powyżej dziąsłem; 5. górna część muru, górna warstwa nawierzchni drogi, wału, zapory i tym podobne; 6. kraj o ustroju monarchicznym; 7. ekipa wierzchołkowych rozgałęzień rogów jelenia wyrastających z jednego miejsca; 8. rodzaj osłony, pochewki z metalu albo porcelany nakładanej na zaplombowany ząb w celu jego wzmocnienia albo uzupełnienia brakującej części; 9. rodzaj koła zębatego

Czym jest Korona znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Korkociąg:
Słownik wyciągania korków z butelek, zazwyczaj w formie metalowej spirali z uchwytem; 2. figura akrobacji albo niezamierzony stan lotu spowodowany błędami pilotażu; 3. boksie niedozwolony cios opierający na korona.
Co znaczy Krzywienie:
Słownik 1. czynić coś krzywym, na przykład krzywienie obcasów poprzez dzieci; 2. stawać się krzywym, na przykład krzywienie wierzb pod wpływem mocnych wiatrów korona.
Co znaczy Kaprys:
Słownik 1. chwilowa, łatwo zmieniająca się zachcianka; 2. utwór instrumentalny polifoniczny, oparty na technice imitacyjnej, mający swobodną budowę i pogodny charakter korona.
Co znaczy Kuknąć:
Słownik 1. wydać dźwięk zbliżony do głosu kukułki; 2. spojrzeć, zerknąć, na przykład poprzez lunetę korona.
Co znaczy Kotlina:
Słownik otoczone wzniesieniami, górami, powstałe w wyniku zapadania się pewnych części skorupy ziemskiej albo wskutek mechanizmów erozyjnych; 2. małe zagłębienie, dołek, jama; 3. górna część pieca korona.
  • Dodano:
  • Autor: