kosz definicja
Słownik Kosz definicja. Czym jest wykonanego z rozmaitych materiałów, używanego do noszenia.

Czy przydatne?

Definicja Kosz

Co oznacza KOSZ: 1. rodzaj naczynia, różnego kształtu i wielkości, wykonanego z rozmaitych materiałów, używanego do noszenia, przechowywania, mierzenia czegoś; 2. rodzaj osłony, ochrony przed czymś; 3. rodzaj przenośnej kabiny w kształcie dużego plecionego fotela, z wysokim oparciem i bokami osłaniającymi od wiatru; 4. boczna przyczepa przy motocyklu dla pasażera; 5. gondola zawieszona pod balonem, gdzie mieszczą się ludzie odbywający lot; 6. rodzaj przenośnego piecyka, gdzie żarzy się koks albo węgiel; 7. zasłona przed stanowiskiem myśliwych, zazwyczaj z plecionych gałęzi, zasłaniających myśliwych przed zwierzyną; 8. w koszykówce metalowa obręcz z siatką otwartą u dołu; 9. w szermierce część rękojeści osłaniająca rękę zawodnika; 10. dawniej obóz wojskowy u Tatarów i Kozaków zaporoskich; 11. oddział wojska tatarskiego albo kozackiego

Czym jest Kosz znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kłusować:
Słownik 1. bieg kłusem na koniu; 2. polować nielegalnie, bez zezwolenia kosz.
Co znaczy Kulenie:
Słownik 1. utykać; 2. kurczyć, chować coś pod sobą, na przykład nogi pod siebie kosz.
Co znaczy Kontrakcja:
Słownik 1. przeciwdziałanie; 2. ściągnięcie dwóch występujących w okolicy siebie samogłosek w jedną kosz.
Co znaczy Katastrofizm:
Słownik postawa życiowa oparta na przeświadczeniu o grożącej katastrofie, o nieuchronności zagłady współczesnego świata, w pierwszej kolejności kultury europejskiej, rozpowszechniony po I wojnie światowej kosz.
Co znaczy Koleba:
Słownik doraźnie przygotowane miejsce schronienia w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami; 2. część sklepienia klasztornego o pow. cylindrycznej, o rzucie poziomym w formie trójkąta kosz.
  • Dodano:
  • Autor: