koza definicja
Słownik Koza definicja. Czym jest dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny.

Czy przydatne?

Definicja Koza

Co oznacza KOZA: 1. zwierzę domowe z rodz. pustorożców; 2. o żywej, wesołej, dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny z rurą; 5. deska z uchwytami stosowana do noszenia cegieł na plecach; 6. gruzełek zeschniętej wydzieliny w nosie; 7. rodzaj dawnego statku flisackiego, służącego zazwyczaj do przewozu zboża; 8. samica sarny i kozicy; 9. ludowy, dęty instrument składający się z piszczałek i miecha z koźlej skóry; 10. ryba z rodz. piskorzowatych o jasnożółtym ubarwieniu z licznymi ciemnymi plamami, mająca przy otworze gębowym wąsiki; 11. pomieszczenie, gdzie pozostawiało się ucznia za karę na pewien czas po ukończeniu lekcji

Czym jest Koza znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kimono:
Słownik 1. długa szata japońska przewiązana szarfą; 2. krój szerokich nie wszywanych rękawów wzorowanych na japońskich; 3. drzemka, sen koza.
Co znaczy Kolczyk:
Słownik z metalu i drogich kamieni, zawieszana w przekłutym płatku ucha; 2. część bloku ładunkowego wykorzystywana do zamocowania stałego końca liny; 3. rodzaj znakowanej, numerowanej blaszki, umieszczanej koza.
Co znaczy Kryzys:
Słownik negatywna dla kogoś albo czegoś; 2. poważniejsze załamania procesu wzrostu gospodarczego, których powodem są sprzeczności tkwiące w relacjach produkcji; 3. nagłe, gwałtowne przesilenie się koza.
Co znaczy Kadryl:
Słownik 1. figurowy taniec towarzyski realizowany parami z częstymi zmianami partnerów, modny w XVIII i XIX w.; 2. gorszy gatunek salcesonu z odpadków mięsnych koza.
Co znaczy Kowal:
Słownik 1. rzemieślnik wykuwający w kuźni elementy z żelaza, kujący konie i tym podobne; 2. osoba ucząca się pilnie i wiele; 3. czerwono czarny owad z rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, wszystkożerny koza.
  • Dodano:
  • Autor: