koza definicja
Słownik Koza definicja. Czym jest dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny.

Czy przydatne?

Definicja Koza

Co oznacza KOZA: 1. zwierzę domowe z rodz. pustorożców; 2. o żywej, wesołej, dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny z rurą; 5. deska z uchwytami stosowana do noszenia cegieł na plecach; 6. gruzełek zeschniętej wydzieliny w nosie; 7. rodzaj dawnego statku flisackiego, służącego zazwyczaj do przewozu zboża; 8. samica sarny i kozicy; 9. ludowy, dęty instrument składający się z piszczałek i miecha z koźlej skóry; 10. ryba z rodz. piskorzowatych o jasnożółtym ubarwieniu z licznymi ciemnymi plamami, mająca przy otworze gębowym wąsiki; 11. pomieszczenie, gdzie pozostawiało się ucznia za karę na pewien czas po ukończeniu lekcji

Czym jest Koza znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krzywica:
Słownik 1. dolegliwość wieku dziecięcego występująca w wyniku niedoboru witaminy D w organizmie; 2. ręczna piła stolarska do krzywych rzazów koza.
Co znaczy Kierownica:
Słownik formie koła, wycinka koła albo dźwigni dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół pojazdu, wykorzystywane do zarządzania pojazdem; 2. w kolejnictwie krótka szyna pomocnicza rozjazdu koza.
Co znaczy Kryzys:
Słownik negatywna dla kogoś albo czegoś; 2. poważniejsze załamania procesu wzrostu gospodarczego, których powodem są sprzeczności tkwiące w relacjach produkcji; 3. nagłe, gwałtowne przesilenie się koza.
Co znaczy Krzyż:
Słownik kształcie dwóch przecinających się linii prostych; 2. godło chrześcijaństwa (jako narzędzie męki Jezusa); 3. obrzędowy ruch ręką realizowany w modlitwie lub w geście błogosławieństwa; 4. odznaczenie koza.
Co znaczy Klapa:
Słownik 1. pokrywa przymocowana z jednej strony; 2. wyłóg przy kołnierzu płaszcza, marynarki; 3. niepowodzenie, fiasko koza.
  • Dodano:
  • Autor: