koza definicja
Słownik Koza definicja. Czym jest dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny.

Czy przydatne?

Definicja Koza

Co oznacza KOZA: 1. zwierzę domowe z rodz. pustorożców; 2. o żywej, wesołej, dorastającej pannie; 3. areszt, więzienie; 4. mały piecyk żelazny z rurą; 5. deska z uchwytami stosowana do noszenia cegieł na plecach; 6. gruzełek zeschniętej wydzieliny w nosie; 7. rodzaj dawnego statku flisackiego, służącego zazwyczaj do przewozu zboża; 8. samica sarny i kozicy; 9. ludowy, dęty instrument składający się z piszczałek i miecha z koźlej skóry; 10. ryba z rodz. piskorzowatych o jasnożółtym ubarwieniu z licznymi ciemnymi plamami, mająca przy otworze gębowym wąsiki; 11. pomieszczenie, gdzie pozostawiało się ucznia za karę na pewien czas po ukończeniu lekcji

Czym jest Koza znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kusza:
Słownik miotająca, rodzaj łuku żelaznego albo stalowego umocowanego na drewnianej kolbie, z lewarem do naciągania cięciwy; 2. dawna wojenna machina oblężnicza do miotania kul kamiennych i kłód okutych koza.
Co znaczy Kopuła:
Słownik zamknięte w kształcie czaszy, wznoszone nad pomieszczeniami o planie centralnym; 2. wzniesienie na powierzchni ziemi, o stromych stokach i zaokrąglonym wierzchołku, powstałe w konsekwencji wypływu i koza.
Co znaczy Kłoda:
Słownik albo zwalonego drzewa bez gałęzi; 2. ul z wydrążonego odcinka pnia drzewnego; 3. średniowieczne narzędzie kary w formie dwu drewnianych kłód z wycięciami, w które zakuwano nogi osób więzionych koza.
Co znaczy Kupić:
Słownik 1. dostać co, nabyć co za kapitał; 2. skupiać, gromadzić wokół siebie, na przykład ludzi koza.
Co znaczy Kwik:
Słownik 1. głos wydawany poprzez świnie; 2. drzewo karłowate, w szczególności karłowata sosna koza.
  • Dodano:
  • Autor: