kratownica definicja
Słownik Kratownica definicja. Czym jest prętów; 2. płaska albo przestrzenna konstrukcja o układzie.

Czy przydatne?

Definicja Kratownica

Co oznacza KRATOWNICA: 1. ogrodzenie, przegroda i tym podobne z krzyżujących się prętów; 2. płaska albo przestrzenna konstrukcja o układzie geometrycznym, złożona z przedmiotów metalowych, żelbetowych albo drewnianych, stosowana jako dźwigar do przenoszenia sił albo obciążeń na sporych rozpiętościach, stanowiąca obiekt konstrukcyjny usztywniający; 3. krata z drewnianych listew układana na dnie łodzi, małego jachtu, chroniąca przed zbierającą się wodą

Czym jest Kratownica znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kacerz:
Słownik 1. odstępca od wiary, heretyk; 2. rodzaj sieci do połowu ryb i raków kratownica.
Co znaczy Konik:
Słownik koniu; 2. zabawka dziecięca; 3. jedna z figur szachowych; 4. czyjeś ulubione zajęcie, ulubiony temat rozmów, hobby; 5. haczyk druciany stanowiący część zapinki; 6. pokątny sprzedawca biletów na kratownica.
Co znaczy Klipa:
Słownik polegająca na umiejętnym podbijaniu kijkiem drewienka zaostrzonego klinowato po obu końcach; 2. moneta kwadratowa albo w kształcie innego wieloboku stosowana w Europie w szczególności od XV w kratownica.
Co znaczy Kwartowy:
Słownik 1. związany z kwartą - miarą ciał płynnych i sypkich, równą litrowi; 2. mający wymiar ćwiartki arkusza formatu kwartowego kratownica.
Co znaczy Kołowrót:
Słownik do wciągania, przyciągania albo opuszczania ciężarów dzięki liny albo łańcucha nawijanych na bęben osadzony na wale obracanym korbą; 2. krzyżak obracający się na słupku, ustawiany w miejscach przejść kratownica.
  • Dodano:
  • Autor: