krzyżak definicja
Słownik Krzyżak definicja. Czym jest konstrukcji składająca się z dwóch przedmiotów przecinających.

Czy przydatne?

Definicja Krzyżak

Co oznacza KRZYŻAK: 1. element w kształcie krzyża, sprzęt, część sprzętu albo konstrukcji składająca się z dwóch przedmiotów przecinających się zazwyczaj pod kątem prostym; 2. dziewczęcy fartuszek szkolny albo fartuch pielęgniarski z szelkami krzyżującymi się na plecach; 3. łącznik rurowy (kanalizacyjny, wodociągowy) w formie prostego odcinka rury z dwiema odnogami bocznymi; 4. spory pająk drapieżny mający na wierzchu odwłoka biały krzyż; 5. lis z czarną pręgą skrzyżowaną na grzbiecie i łopatkach; 6. kozioł o parostkach, których odnogi tworzą kształt krzyża; 7. członek niemieckiego zakonu rycerskiego osiadłego w XIII w. na ziemiach polskich

Czym jest Krzyżak znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kadryl:
Słownik 1. figurowy taniec towarzyski realizowany parami z częstymi zmianami partnerów, modny w XVIII i XIX w.; 2. gorszy gatunek salcesonu z odpadków mięsnych krzyżak.
Co znaczy Kocher:
Słownik 1. turystyczna maszynka do gotowania; 2. szczypczyki stosowane do zaciskania naczyń krwionośnych w trakcie operacji chirurgicznej krzyżak.
Co znaczy Kostur:
Słownik 1. kij, laska stosowane do opierania się przy chodzeniu; 2. drąg żelazny albo drewniany okuty żelazem, wykorzystywany do rozbijania twardej ziemi, lodu itp krzyżak.
Co znaczy Komers:
Słownik 1. bankiet, uczta, przyjęcie; 2. dawniej towarzyska gra w karty; 3. dawniej firma, stowarzyszenie krzyżak.
Co znaczy Kolumna:
Słownik obiekt architektoniczny w kształcie cylindrycznego słupa, składający się z głowicy, trzonu i bazy, zazwyczaj podtrzymujący pewne partie budowli; 2. zwarty szyk, gdzie żołnierze, pojazdy, wozy bojowe krzyżak.
  • Dodano:
  • Autor: