kusza definicja
Słownik Kusza definicja. Czym jest stalowego umocowanego na drewnianej kolbie, z lewarem do.

Czy przydatne?

Definicja Kusza

Co oznacza KUSZA: 1. ręczna broń miotająca, rodzaj łuku żelaznego albo stalowego umocowanego na drewnianej kolbie, z lewarem do naciągania cięciwy; 2. dawna wojenna machina oblężnicza do miotania kul kamiennych i kłód okutych żelazem; 3. rekin z rodz. młotowatych, o głowie rozszerzonej na boki, przypominającej kształtem młot

Czym jest Kusza znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Konsulat:
Słownik za granicą podległy konsulowi; 2. w starożytnym Rymie urząd, godność konsula republiki, moment sprawowania władzy poprzez konsula; 3. we Francji (w latach 1799-1804) forma rządu, w którego skład kusza.
Co znaczy Kumka:
Słownik 1. matka chrzestna w relacji do ojca chrzestnego i rodziców dziecka; 2. żaba o brunatnoszarym grzbiecie i pomarańczowym lub żółtym podbrzuszu kusza.
Co znaczy Kolonia:
Słownik posiadłość jakiegoś państwa, zazwyczaj terytorium zamorskie, uzależnione od tego państwa, stanowiące teren jego ekspansji politycznej i eksploatacji gospodarczej; 2. w starożytności grecka, fenicka kusza.
Co znaczy Kłusować:
Słownik 1. bieg kłusem na koniu; 2. polować nielegalnie, bez zezwolenia kusza.
Co znaczy Kabel:
Słownik utworzony ze splotu drutów metalowych wzajemnie izolowanych, zabezpieczony przed wpływami zewnętrznymi wspólną warstwą materiału izolacyjnego, stosowany najczęściej do budowy linii elektrycznych i kusza.
  • Dodano:
  • Autor: