kwartowy definicja
Słownik Kwartowy definicja. Czym jest litrowi; 2. mający wymiar ćwiartki arkusza formatu kwartowego.

Czy przydatne?

Definicja Kwartowy

Co oznacza KWARTOWY: 1. związany z kwartą - miarą ciał płynnych i sypkich, równą litrowi; 2. mający wymiar ćwiartki arkusza formatu kwartowego

Czym jest Kwartowy znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kurs:
Słownik wyznaczonego punktu, po wyznaczonej trasie, przebyta poprzez pojazd w szczególności wynajmowany, rzadziej poprzez posłańca; 2. kierunek posuwania się statku, samolotu, trasa; 3. kąt zawarty pomiędzy kwartowy.
Co znaczy Kotwica:
Słownik konstrukcja z trzonem i ramionami, która rzucona ze statku na linie albo łańcuchu zagłębia się w dno i utrzymuje statek w jednym miejscu; 2. łuk metalowy z zakrzywionymi końcami, utrzymujący system kwartowy.
Co znaczy Krepa:
Słownik wełniana albo bawełniana o przędzy silnie skręconej, matowa, o pow. lekko pomarszczonej; 2. kauczuk naturalny sprzedawany w formie cienkich arkuszy przypominających bibułkę krepową kwartowy.
Co znaczy Kubeł:
Słownik walcowatego kształtu, zazwyczaj rozszerzone u góry, z pałąkiem, stosowane do noszenia, przetrzymywania w nim wody, śmieci, węgla i tym podobne; 2. pojemnik do przenoszenia materiałów sypkich w kwartowy.
Co znaczy Krata:
Słownik przeplatające się pręty metalowe wykorzystywane jako ochrona, zamknięcie, przegroda albo ozdoba; 2. wzór geometryczny na tkaninie powstały z krzyżowania się linii tworzących kwadraty albo prostokąty kwartowy.
  • Dodano:
  • Autor: