latawiec definicja
Słownik Latawiec definicja. Czym jest z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy.

Czy przydatne?

Definicja Latawiec

Co oznacza LATAWIEC: 1. zabawka dziecinna zazwyczaj zbijana z listewek i klejona z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy statek powietrzny wznoszący się dzięki siły wiatru do znaczących wysokości, stosowany w meteorologii, zaopatrzony w urządzenia zapisujące temperaturę, wilgotność, ciśnienie i tym podobne; 3. rząd ssaków liczący dwa gatunki, zbliżonych wielkością do rozmiarów kota, charakteryzujących się fałdem skórnym po bokach ciała umożliwiającym lot ślizgowy

Czym jest Latawiec znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Libra:
Słownik równa 24 arkuszom, w drukarstwie 25, w systemie dziesiętnym 100 arkuszom; 2. waga składająca się z dwóch szal przytwierdzonych do poprzecznej belki; 3. starorzymska jednostka masy równa 12 uncjom latawiec.
Co znaczy Łopatka:
Słownik najczęściej zabawka dziecinna; 2. jedna z dwóch płaskich kości pasa barkowego; 3. jedna z dwóch połówek przedniej części zabitego zwierzęcia; 4. obiekt maszyny przypominający kształtem łopatę latawiec.
Co znaczy Lejka:
Słownik 1. naczynie wykorzystywane do przelewania na przykład mleka; 2. typ aparatu fotograficznego do robienia zdjęć na taśmie filmowej latawiec.
Co znaczy Laserować:
Słownik 1. pokrywać obraz warstwą przezroczystej farby dla uzyskania wyrazistych efektów barwnych; 2. wysyłać promieniowanie charakterystyczne dla lasera, działać laserem latawiec.
Co znaczy Łupina:
Słownik zdrewniała powłoka okrywająca owoc albo korzeń jadalny; 2. obiekt konstrukcji w formie cienkiej żelbetowej płyty przestrzennej o pojedynczej albo podwójnej krzywiźnie, wykorzystywany zazwyczaj jako latawiec.
  • Dodano:
  • Autor: