latawiec definicja
Słownik Latawiec definicja. Czym jest z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy.

Czy przydatne?

Definicja Latawiec

Co oznacza LATAWIEC: 1. zabawka dziecinna zazwyczaj zbijana z listewek i klejona z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy statek powietrzny wznoszący się dzięki siły wiatru do znaczących wysokości, stosowany w meteorologii, zaopatrzony w urządzenia zapisujące temperaturę, wilgotność, ciśnienie i tym podobne; 3. rząd ssaków liczący dwa gatunki, zbliżonych wielkością do rozmiarów kota, charakteryzujących się fałdem skórnym po bokach ciała umożliwiającym lot ślizgowy

Czym jest Latawiec znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Ława:
Słownik siedzenia dla kilku osób, zazwyczaj drewniany, składający się z długiej deski na nogach albo podpórkach; 2. zwarty szereg, masa; 3. gruba warstwa skały płonnej albo węgla oddzielająca się od latawiec.
Co znaczy Lewar:
Słownik 1. zakrzywiona rurka, wprowadzona jednym końcem do naczynia, w celu umożliwienia wypływu cieczy; 2. dźwignia do podnoszenia ciężarów latawiec.
Co znaczy Ług:
Słownik 1. roztwór wodny wodorotlenku sodowego lub potasowego; 2. podmokła łąka latawiec.
Co znaczy Łata:
Słownik materiału, skóry i tym podobne zasłaniający miejsce podarte albo przetarte w odzieży, butach i tym podobne ; 2. spora listwa drewniana stosowana do robót ciesielskich i stolarskich; 3. łata miernicza latawiec.
Co znaczy Lampas:
Słownik sukna naszyty wzdłuż zewnętrznego szwu spodni; kolorowy otok u czapek, zazwyczaj mundurowych; 2. szlak kolorowy, listwa zdobiąca ścianę; 3. chińska tkanina jedwabna z wytłaczanym wzorem latawiec.
  • Dodano:
  • Autor: