latawiec definicja
Słownik Latawiec definicja. Czym jest z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy.

Czy przydatne?

Definicja Latawiec

Co oznacza LATAWIEC: 1. zabawka dziecinna zazwyczaj zbijana z listewek i klejona z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy statek powietrzny wznoszący się dzięki siły wiatru do znaczących wysokości, stosowany w meteorologii, zaopatrzony w urządzenia zapisujące temperaturę, wilgotność, ciśnienie i tym podobne; 3. rząd ssaków liczący dwa gatunki, zbliżonych wielkością do rozmiarów kota, charakteryzujących się fałdem skórnym po bokach ciała umożliwiającym lot ślizgowy

Czym jest Latawiec znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Łaźnia:
Słownik albo cały budynek z urządzeniami do kąpieli w wodzie, parze albo gorącym suchym powietrzu; 2. urządzenie do równomiernego ogrzewania substancji w naczyniach laboratoryjnych za pośrednictwem latawiec.
Co znaczy Legenda:
Słownik fantastyczne, przeważnie o postaciach albo wydarzeniach historycznych, oparte zazwyczaj na podaniach ludowych, pełne niezwykłości i cudowności; opowiadanie z życia świętych; 2. tekst objaśniający do latawiec.
Co znaczy Libra:
Słownik równa 24 arkuszom, w drukarstwie 25, w systemie dziesiętnym 100 arkuszom; 2. waga składająca się z dwóch szal przytwierdzonych do poprzecznej belki; 3. starorzymska jednostka masy równa 12 uncjom latawiec.
Co znaczy Lotka:
Słownik 1. najdłuższe i najsztywniejsze pióro w skrzydłach ptaka; 2. piłeczka do gry w badmintona; 3. najgrubszy śrut do dubeltówki latawiec.
Co znaczy Lira:
Słownik 1. starogrecki instrument muzyczny strunowy, szarpany, w kształcie podkowy; 2. ogon cietrzewia latawiec.
  • Dodano:
  • Autor: