ława definicja
Słownik ŁAWA definicja. Czym jest składający się z długiej deski na nogach albo podpórkach; 2.

Czy przydatne?

Definicja Ława

Co oznacza ŁAWA: 1. sprzęt do siedzenia dla kilku osób, zazwyczaj drewniany, składający się z długiej deski na nogach albo podpórkach; 2. zwarty szereg, masa; 3. gruba warstwa skały płonnej albo węgla oddzielająca się od przylegającej warstwy skały płonnej albo węgla; 4. w dawnej Polsce sposób prowadzenia walki w szyku konnym, opierający na okrążeniu przeciwnika poprzez zaskoczenie, przejęty w XVII w. od Tatarów poprzez Kozaków i jazdę polską

Czym jest Ława znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Łątka:
Słownik tej samej nazwie, o ciele smukłym, wydłużonym, metalicznie lśniącym, regularnie ubarwionym niebiesko; 2. w budownictwie ludowym pionowy słup z wyżłobionymi bocznymi rowkami, do których wsuwa się ława co to jest.
Co znaczy Łamacz:
Słownik 1. maszyna do kruszenia materiałów kruchych; 2. pracownik drukarni zajmujący się łamaniem szpalt; 3. silnie rozwinięte zęby mięsożernych, wykorzystywane do kruszenia kości ława definicja.
Co znaczy Luneta:
Słownik przyrząd optyczny do obserwacji odległych elementów, w szczególności ciał niebieskich, powiększający ich kąt widzenia, składający się z obiektywu i okularu, umieszczonych na końcu długiej tuby; 2 ława co znaczy.
Co znaczy Lewar:
Słownik 1. zakrzywiona rurka, wprowadzona jednym końcem do naczynia, w celu umożliwienia wypływu cieczy; 2. dźwignia do podnoszenia ciężarów ława słownik.
Co znaczy Lokator:
Słownik 1. osoba mieszkająca w wynajętym lokalu; 2. przedsiębiorca dokonujący lokacji wsi albo miasta; 3. urządzenie do określania położenia czegoś ława znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: