legenda definicja
Słownik Legenda definicja. Czym jest wydarzeniach historycznych, oparte zazwyczaj na podaniach.

Czy przydatne?

Definicja Legenda

Co oznacza LEGENDA: 1. opowiadanie fantastyczne, przeważnie o postaciach albo wydarzeniach historycznych, oparte zazwyczaj na podaniach ludowych, pełne niezwykłości i cudowności; opowiadanie z życia świętych; 2. tekst objaśniający do mapy, ilustracji, wykresu i tym podobne; 3. napis na monecie, medalu albo pieczęci; 4. utwór instrumentalny o charakterze zbliżonym do ballady, z przewagą pierwiastków lirycznych; dawniej w kartach; 5. dawniej niewzięcie przewidzianej liczby lew, przegrana

Czym jest Legenda znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Lira:
Słownik 1. starogrecki instrument muzyczny strunowy, szarpany, w kształcie podkowy; 2. ogon cietrzewia legenda.
Co znaczy Łata:
Słownik materiału, skóry i tym podobne zasłaniający miejsce podarte albo przetarte w odzieży, butach i tym podobne ; 2. spora listwa drewniana stosowana do robót ciesielskich i stolarskich; 3. łata miernicza legenda.
Co znaczy Łańcuch:
Słownik połączonych ze sobą ogniw, zazwyczaj metalowych, tworzących rodzaj sznura, mający wykorzystanie w technice, jako ozdoba i tym podobne; 2. ozdoba na choinkę wykonana z kolorowego papieru, słomki i tym legenda.
Co znaczy Latawiec:
Słownik dziecinna zazwyczaj zbijana z listewek i klejona z papieru, puszczana na sznurku w powietrze; 2. najprostszy statek powietrzny wznoszący się dzięki siły wiatru do znaczących wysokości, stosowany w legenda.
Co znaczy Literka:
Słownik 1. symbol graficzny głoski; 2. drabina kładziona z boku wozu drabiniastego legenda.
  • Dodano:
  • Autor: