legenda definicja
Słownik Legenda definicja. Czym jest wydarzeniach historycznych, oparte zazwyczaj na podaniach.

Czy przydatne?

Definicja Legenda

Co oznacza LEGENDA: 1. opowiadanie fantastyczne, przeważnie o postaciach albo wydarzeniach historycznych, oparte zazwyczaj na podaniach ludowych, pełne niezwykłości i cudowności; opowiadanie z życia świętych; 2. tekst objaśniający do mapy, ilustracji, wykresu i tym podobne; 3. napis na monecie, medalu albo pieczęci; 4. utwór instrumentalny o charakterze zbliżonym do ballady, z przewagą pierwiastków lirycznych; dawniej w kartach; 5. dawniej niewzięcie przewidzianej liczby lew, przegrana

Czym jest Legenda znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Łęk:
Słownik tylna część siodła, wygięta do góry; 2. siodło z dwiema kulami: z przodu i z tyłu; 3. łuk; 4. wklęsła część fałdu, której wnętrze zbudowane jest ze skał najmłodszych, w kierunku zewnętrznym zaś legenda.
Co znaczy Łapa:
Słownik 1. noga ssaka nie mającego kopyt lub ptaka; 2. ludzka dłoń, ręka; 3. krótka wystająca część maszyny wykorzystywana do jej przymocowania do podstawy legenda.
Co znaczy Łodyga:
Słownik 1. część rośliny, z której wyrastają pędy i liście; 2. spora, płaska łódź rybacka legenda.
Co znaczy Lewada:
Słownik 1. wspięcie konia przed skokiem poprzez przeszkodę; 2. łąka albo polana okolona drzewami legenda.
Co znaczy Łuska:
Słownik kostna albo rogowa lub szeregi zachodzących na siebie płytek pokrywające powierzchnię ciała różnych zwierząt, spełniające rolę ochronną; 2. sucha zewnętrzna okrywa niektórych nasion i owoców; 3 legenda.
  • Dodano:
  • Autor: