lemiesz definicja
Słownik Lemiesz definicja. Czym jest odkładnicy ostrze krojące ziemię; 2. płaska kość tworząca.

Czy przydatne?

Definicja Lemiesz

Co oznacza LEMIESZ: 1. w pługach i maszynach ziemnych przytwierdzone do odkładnicy ostrze krojące ziemię; 2. płaska kość tworząca tylną część przegrody nosowej u wielu kręgowców; 3. metalowa płyta przy lawecie działa artyleryjskiego opierająca się o ziemię i zapobiegająca szarpnięciu działa po wystrzale

Czym jest Lemiesz znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Lubo:
Słownik 1. ustalenie nastroju, na przykład miło, przyjemnie; 2. spójnik o funkcji przyzwalającej lemiesz.
Co znaczy Łokieć:
Słownik 1. staw złączający ramię z przedramieniem; 2. dawna miara długości określana długością części ręki od stawu łokciowego do końca palca środkowego lemiesz.
Co znaczy Lancet:
Słownik 1. mały nóż chirurgiczny z obosiecznym ostrzem; 2. narzędzie formierskie do naprawiania albo wygładzania małych powierzchni w trudno dostępnych częściach formy lemiesz.
Co znaczy Łapa:
Słownik 1. noga ssaka nie mającego kopyt lub ptaka; 2. ludzka dłoń, ręka; 3. krótka wystająca część maszyny wykorzystywana do jej przymocowania do podstawy lemiesz.
Co znaczy Łańcuch:
Słownik połączonych ze sobą ogniw, zazwyczaj metalowych, tworzących rodzaj sznura, mający wykorzystanie w technice, jako ozdoba i tym podobne; 2. ozdoba na choinkę wykonana z kolorowego papieru, słomki i tym lemiesz.
  • Dodano:
  • Autor: