ltwa definicja
Słownik Listwa definicja. Czym jest obiekt złączający płaszczyzny, wzmacniający konstrukcję albo.

Czy przydatne?

Definicja Listwa

Co oznacza LISTWA: 1. podłużny, wąski kawałek drewna, zazwyczaj służący jako obiekt złączający płaszczyzny, wzmacniający konstrukcję albo jako szczegół zdobniczy; 2. wąski pasek materiału do obszywania brzegów ubrania, serwet, obijania mebli i tym podobne; 3. wąski, poziomy występ w murze na zboczu skały i tym podobne;;; 4. podłużne zgrubienie na pniu drzewa powstałe w miejscu pęknięcia od mrozu albo od uderzenia pioruna

Czym jest Listwa znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Ławica:
Słownik morskiego, wyniesiona nad otaczającą ją głębię; 2. stałe albo okresowe skupisko zwierząt wodnych w morzach, zebranych na przykład na żerowisko, na tarło i tym podobne; 3. warstwa skały oddzielona listwa.
Co znaczy Laska:
Słownik albo metalowy na końcu zagięty lub skończony ozdobną rączką, wykorzystywany do podpierania się; 2. w architekturze gotyckiej motyw w formie pionowego, wypukłego pręta tworzący z innymi dekoracyjne listwa.
Co znaczy Lotka:
Słownik 1. najdłuższe i najsztywniejsze pióro w skrzydłach ptaka; 2. piłeczka do gry w badmintona; 3. najgrubszy śrut do dubeltówki listwa.
Co znaczy Licznik:
Słownik 1. przyrząd pomiarowy wskazujący wartość mierzonej wielkości jako rezultat jej sumowania albo całkowania w pewnych odcinkach czasu; 2. w ułamku matematycznym liczba znajdująca się nad kreską ułamkową listwa.
Co znaczy Łodyga:
Słownik 1. część rośliny, z której wyrastają pędy i liście; 2. spora, płaska łódź rybacka listwa.
  • Dodano:
  • Autor: