luneta definicja
Słownik LUNETA definicja. Czym jest elementów, w szczególności ciał niebieskich, powiększający ich.

Czy przydatne?

Definicja Luneta

Co oznacza LUNETA: 1. soczewkowy przyrząd optyczny do obserwacji odległych elementów, w szczególności ciał niebieskich, powiększający ich kąt widzenia, składający się z obiektywu i okularu, umieszczonych na końcu długiej tuby; 2. odcinek sklepienia, raczej kolebkowego, zazwyczaj poprzeczny w relacji do sklepienia budynku, mieszczący przeważnie okno; występuje w budownictwie renesansu i baroku

Czym jest Luneta znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Lustro:
Słownik pokrytego na spodniej powierzchni warstwą srebra albo aluminium, mająca cecha odbijania znajdujących się przed nią elementów, stosowana jako element toaletowy, do dekoracji wnętrz i tym podobne; 2 luneta co znaczy.
Co znaczy Ławica:
Słownik morskiego, wyniesiona nad otaczającą ją głębię; 2. stałe albo okresowe skupisko zwierząt wodnych w morzach, zebranych na przykład na żerowisko, na tarło i tym podobne; 3. warstwa skały oddzielona luneta krzyżówka.
Co znaczy Łańcuch:
Słownik połączonych ze sobą ogniw, zazwyczaj metalowych, tworzących rodzaj sznura, mający wykorzystanie w technice, jako ozdoba i tym podobne; 2. ozdoba na choinkę wykonana z kolorowego papieru, słomki i tym luneta co to jest.
Co znaczy Lenić Się:
Słownik 1. nie mieć ochoty do pracy, być próżniakiem; 2. okresowo zrzucać wierzchnią powłokę, skórę, pancerz, sierść luneta słownik.
Co znaczy Labirynt:
Słownik gmach o skomplikowanym układzie sal i korytarzy, utrudniającym zarówno dostęp do centralnego pomieszczenia, jak i wyjście na zewnątrz; 2. układ krętych ścieżek okolonych żywopłotem, którego luneta czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: