łupina definicja
Słownik Łupina definicja. Czym jest korzeń jadalny; 2. obiekt konstrukcji w formie cienkiej.

Czy przydatne?

Definicja Łupina

Co oznacza ŁUPINA: 1. skórka lub zdrewniała powłoka okrywająca owoc albo korzeń jadalny; 2. obiekt konstrukcji w formie cienkiej żelbetowej płyty przestrzennej o pojedynczej albo podwójnej krzywiźnie, wykorzystywany zazwyczaj jako podkład pokrycia dachu o dużej rozpiętości

Czym jest Łupina znaczenie w Słownik wyrazy L .

Co znaczy Ława:
Słownik siedzenia dla kilku osób, zazwyczaj drewniany, składający się z długiej deski na nogach albo podpórkach; 2. zwarty szereg, masa; 3. gruba warstwa skały płonnej albo węgla oddzielająca się od łupina.
Co znaczy Łęk:
Słownik tylna część siodła, wygięta do góry; 2. siodło z dwiema kulami: z przodu i z tyłu; 3. łuk; 4. wklęsła część fałdu, której wnętrze zbudowane jest ze skał najmłodszych, w kierunku zewnętrznym zaś łupina.
Co znaczy Laska:
Słownik albo metalowy na końcu zagięty lub skończony ozdobną rączką, wykorzystywany do podpierania się; 2. w architekturze gotyckiej motyw w formie pionowego, wypukłego pręta tworzący z innymi dekoracyjne łupina.
Co znaczy Łuska:
Słownik kostna albo rogowa lub szeregi zachodzących na siebie płytek pokrywające powierzchnię ciała różnych zwierząt, spełniające rolę ochronną; 2. sucha zewnętrzna okrywa niektórych nasion i owoców; 3 łupina.
Co znaczy Lubo:
Słownik 1. ustalenie nastroju, na przykład miło, przyjemnie; 2. spójnik o funkcji przyzwalającej łupina.
  • Dodano:
  • Autor: