mankiet definicja
Słownik Mankiet definicja. Czym jest podobne zazwyczaj w kształcie paska przyszytego, przypiętego.

Czy przydatne?

Definicja Mankiet

Co oznacza MANKIET: 1. zakończenie rękawa, nogawki u spodni, skarpetek i tym podobne zazwyczaj w kształcie paska przyszytego, przypiętego lub odwiniętego z tej samej albo innej tkaniny; 2. nakładka skórzana albo blaszana zamocowana na trzonie wiosła w miejscu opierania go o dulkę, zapobiegająca niszczeniu się wiosła w tym miejscu; 3. gumowy krążek zamocowany na wiośle kajaka, zapobiegający spływaniu wody na dłonie wioślarza w trakcie przenoszenia wiosła z jednej burty na drugą

Czym jest Mankiet znaczenie w Słownik wyrazy M .

Co znaczy Mufka:
Słownik 1. woreczek z futra albo materiału podszytego watoliną, wykorzystywany do ochrony rąk przed chłodem; 2. cylinder albo pierścień wykorzystywany do łączenia dwóch wałów, rur, kabli itp mankiet.
Co znaczy Muł:
Słownik 1. zwierzę pociągowe; 2. szlam mankiet.
Co znaczy Marka:
Słownik firmowy umieszczany na wyrobach danej fabryki, danej spółki określający producenta tych wyrobów, wskazujący ich jakość, chroniący je przed naśladownictwem albo podrabianiem; 2. jakość, gatunek mankiet.
Co znaczy Marsz:
Słownik równomiernym, rytmicznym krokiem, krok tego rodzaju; 2. utwór muzyczny zbieżny w rytmie z takim krokiem; 3. w Holandii i północno zachodnich Niemczech: żyzna nizina nadrzeczna albo nadmorska mankiet.
Co znaczy Martwienie:
Słownik 1. przysparzanie trosk, zgryzot; 2. stawać się martwym, obumierać, na przykład martwienie odmrożonych stóp mankiet.
  • Dodano:
  • Autor: