morion definicja
Słownik Morion definicja. Czym jest ozdobny; 2. hełm pochodzenia hiszpańskiego stosowany w XVI w.

Czy przydatne?

Definicja Morion

Co oznacza MORION: 1. ciemno zabarwiony krystaliczny kwarc obrabiany na kamień ozdobny; 2. hełm pochodzenia hiszpańskiego stosowany w XVI w

Czym jest Morion znaczenie w Słownik wyrazy M .

Co znaczy Meta:
Słownik 1. miejsce ściśle wyznaczone, będące celem kończącym biegi, zawody kolarskie, wyścigi i tym podobne; 2. pomieszczenie ukryte, schronienie dla kogoś będącego w kolizji z prawem; 3. odległość, dystans morion.
Co znaczy Miednica:
Słownik kształcie dużej misy wykorzystywane do mycia się, prania, zmywania i tym podobne; 2. pierścień utworzony poprzez kości miedniczne połączone ze sobą spojeniem łonowym albo łonowo kulszowym i łączące morion.
Co znaczy Mira:
Słownik 1. odległy pkt. stały w terenie, na który kieruje się zerowy pkt. skali kątowej; 2. wonna żywica z drzew iglastych stosowana jako kadzidło i lek morion.
Co znaczy Miecz:
Słownik prostej głowni i rękojeści, zazwyczaj obosieczna, stosowana od epoki brązu do XVI w.; 2. ukośna belka podpierająca i wiążąca w trójkąt poziomą belkę dachu z wspierającym ją słupem; 3. cienka płyta morion.
Co znaczy Mora:
Słownik rzadziej wełniana o falisto mieniącym się deseniu; 2. ubiór z tej tkaniny; 3. mara, upiór; 4. rzymska i włoska gra hazardowa polegająca na szybkim zgadywaniu poprzez jednego partnera liczby morion.
  • Dodano:
  • Autor: