piła definicja
Słownik PIŁA definicja. Czym jest materiałów (drewna, metali, kości, kamieni i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja Piła

Co oznacza PIŁA: 1. narzędzie ręczne albo maszynowe do przecinania materiałów (drewna, metali, kości, kamieni i tym podobne), zazwyczaj mające postać uzębionej stalowej listwy albo tarczy; 2. człowiek nagabujący kogoś uporczywie, nalegający na kogoś w natarczywy sposób, wymuszający ciągłym upominaniem jakieś działanie, naprzykrzający się, nudny, pedantyczny; 3. coś bardzo nudnego, nieciekawego, coś, co się powtarza do znudzenia, 3. instrument z gatunku idiofonów, stalowa płyta, po której grający pociąga smyczkiem albo w którą uderza, odpowiednio ją przy tym wyginając; 4. ryba z rodz. piłowatych, pokrojem przypominająca rekina, o pysku silnie wydłużonym (do 2 m), uzbrojonym w boczne zęby, o długości ciała do 10 m, żywi się rybami ławicowymi i dennymi, również małżami i ślimakami, występuje w morzach gorących i ciepłych w kilku gatunkach

Czym jest Piła znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Przybytek:
Słownik 1. to, co przybywa, przybyło, pomnożenie się, zwiększenie się, wzrost, przyrost czegoś; 2. budowla, pomieszczenie będące czyjąś siedzibą piła co znaczy.
Co znaczy Pływak:
Słownik 2. element lżejszy od wody unoszący się na jej powierzchni, mający różne wykorzystanie, również element mogący utrzymywać na powierzchni wody inne elementy; 3. korek, kawałek kory, stosiny pióra piła krzyżówka.
Co znaczy Pompa:
Słownik podnoszenia cieczy z poziomu niższego na wyższy albo do przetłaczania cieczy z obszaru o ciśnieniu niższym do obszaru o ciśnieniu wyższym; 2. ulewny deszcz, ulewa; 3. przesadna wystawność, przepych piła co to jest.
Co znaczy Paleta:
Słownik porcelanowa, zazwyczaj owalna, z otworem na spory palec, wykorzystywana artyście malarzowi do rozrabiania i mieszania na niej farb w trakcie malowania; 2. dobór kolorów, farb charakterystyczny dla piła słownik.
Co znaczy Przypisać:
Słownik 1. uznać kogoś, coś za sprawcę, za przyczynę czegoś; uznać, 2. pozbawić chłopa prawa opuszczania wsi bez zgody pana piła czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: