plastron definicja
Słownik Plastron definicja. Czym jest połowie XIX w.; 2. szeroki krawat zakrywający tors, noszony.

Czy przydatne?

Definicja Plastron

Co oznacza PLASTRON: 1. usztywniony przód koszuli frakowej noszony w drugiej połowie XIX w.; 2. szeroki krawat zakrywający tors, noszony do fraka w drugiej połowie XIX w.; 3. część zbroi osłaniająca piersi; 4. skórzany, miękki napierśnik chroniący przed ciosami, stosowany przy nauce szermierki; 5. tarcza brzuszna pancerza żółwia składająca się z płytek kostnych i rogowych

Czym jest Plastron znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Próżnia:
Słownik 1. pusta przestrzeń, pustka; 2. region wypełniony gazem o ciśnieniu wiele mniejszym od ciśnienia atmosferycznego plastron.
Co znaczy Pion:
Słownik pokrywająca się z kierunkiem siły ciężkości na powierzchni Ziemi; 2. przyrząd w formie urządzenia optycznego lub ciężarka umocowanego na sznurku albo na swobodnie zwisającym drążku, wykorzystywany do plastron.
Co znaczy Przodownik:
Słownik przoduje w czymś, ma lepsze niż inni wyniki w jakiejś dziedzinie, w jakimś zespole; 2. w Polsce międzywojennej: funkcjonariusz policji państwowej w randze sierżanta; 3. żniwiarz, kosiarz idący plastron.
Co znaczy Podpaść:
Słownik 1. zostać podporządkowanym czemuś, objętym czymś; 2. wywołać przybranie na wadze zazwyczaj zwierząt domowych plastron.
Co znaczy Prosić Się:
Słownik 1. uporczywie molestować kogo o co, zanosić prośby, domagać się; 2. wydawać na świat potomstwo, na przykład o samicy świni plastron.
  • Dodano:
  • Autor: