południe definicja
Słownik POŁUDNIE definicja. Czym jest 2. pora dnia, gdzie Słońce przechodzi poprzez południk danej.

Czy przydatne?

Definicja Południe

Co oznacza POŁUDNIE: 1. okres, gdy Słońce znajduje się najwyżej nad horyzontem; 2. pora dnia, gdzie Słońce przechodzi poprzez południk danej miejscowości; 3. połowa, środek dnia, dwunasta godzina w dzień; 4. strona świata przeciwstawna do północy; na półkuli północnej strona, gdzie Słońce w trakcie swego dziennego ruchu na sferze niebieskiej znajduje się najwyżej; 5. teren, państwo leżący w przeciwnej do północy stronie świata, państwa leżące blisko równika, w klimacie gorącym albo ciepłym

Czym jest Południe znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Podróżować:
Słownik 1. odbywać podróż; 2. umalować różem południe co znaczy.
Co znaczy Pudło:
Słownik pudełko; 2. część pojazdu, zazwyczaj zamknięta, gdzie się siedzi; 3. o starym, zużytym instrumencie muzycznym, mającym rezonator albo o środku lokomocji; 4. więzienie; 5. chybiony strzał południe krzyżówka.
Co znaczy Popchnąć:
Słownik 1. posunąć poprzez pchnięcie, pchnięciem ruszyć z miejsca, wprowadzić w ruch; 2. posłać, wysłać, wyprawić dokądś kogoś południe co to jest.
Co znaczy Prusak:
Słownik byłego królestwa niemieckiego powstałego z Brandenburgii i Prus Książęcych; 2. spory, brunatny owad z rzędu karaczanów, żyjący w pomieszczeniach ludzkich, składach, magazynach; może powodować szkody południe słownik.
Co znaczy Podle:
Słownik 1. nikczemnie, niegodziwie, licho, marnie; 2. dawniej w pobliżu, w okolicy czego południe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: