poprzeczka definicja
Słownik Poprzeczka definicja. Czym jest ścieżka polna idąca w poprzek zagonów; 3. listwa drewniana.

Czy przydatne?

Definicja Poprzeczka

Co oznacza POPRZECZKA: 1. listwa, beleczka, kreska idąca w poprzek czegoś; 2. ścieżka polna idąca w poprzek zagonów; 3. listwa drewniana albo metalowa układana na stojakach do skoków wzwyż i o tyczce; 4. poprzeczna belka drewniana albo rura żelazna łącząca górne końce pionowych słupków bramki

Czym jest Poprzeczka znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Placówka:
Słownik przeznaczone do obrony; miejsce postoju wojskowego oddziału ubezpieczającego; 2. niewielki oddział przeznaczony do ubezpieczenia wojsk na postoju; 3. przedstawicielstwo handlowe albo dyplomatyczne poprzeczka.
Co znaczy Panewka:
Słownik kości o okrągłym albo owalnym obwodzie, tworzące część powierzchni stawów, gdzie mieści się główka drugiej kości; 2. w skałkowej broni palnej zagłębienie na proch znajdujące się w górnej części lufy poprzeczka.
Co znaczy Przybitka:
Słownik grubego kartonu albo wojłoku, wykorzystywana do określenia położenia ładunku prochowego w łusce i do jej uszczelnienia w momencie strzału; 2. w licytacji poprzez trzykrotne uderzenie w stół poprzeczka.
Co znaczy Północ:
Słownik kulminacji Słońca; 2. chwila, od której rozpoczyna się doba; dwunasta godzina w nocy; 3. jedna z czterech stron świata, którą wyznacza przeciwległy do południa pkt. sfery niebieskiej; 4. północna poprzeczka.
Co znaczy Promień:
Słownik smuga świetlna wydobywająca się ze źródła światła; 2. strumień cząstek albo fal elektromagnetycznych emitowanych poprzez ciała; 3. odcinek złączający ognisko elipsy, hiperboli, koła, paraboli z poprzeczka.
  • Dodano:
  • Autor: