prowincja definicja
Słownik PROWINCJA definicja. Czym jest oddalone od stolicy; 2. jednostka administracyjno.

Czy przydatne?

Definicja Prowincja

Co oznacza PROWINCJA: 1. część państwie, nieduże miasto, wieś i tym podobne oddalone od stolicy; 2. jednostka administracyjno terytorialna w niektórych krajach, na przykład w Belgii, Hiszpanii albo część składowa federacji, na przykład w Argentynie, w Kanadzie; 3. jednostka administracyjna w organizacji kościelnej, region kilku diecezji podległych metropolicie albo kilka klasztorów podległych prowincjałowi; 4. w starożytnym Rzymie terytorium podbite poprzez Rzymian, rządzone poprzez prokonsula albo propretora

Czym jest Prowincja znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Przetokowy:
Słownik 1. związany z przetokiem, na przykład przetaczanie wagonów; 2. związany z przetoką - nieprawidłowym albo sztucznie wytworzonym kanałem łączącym narząd wewnętrzny ze skórą, błoną albo innym narządem prowincja co to jest.
Co znaczy Popiół:
Słownik 1. pozostałość po spaleniu substancji pochodzenia organicznego, zazwyczaj drzewa, węgla; 2. szczątki pozostałe po spaleniu zwłok; prochy ludzkie, spalone zwłoki prowincja definicja.
Co znaczy Podrobić:
Słownik 1. sfałszować; 2. rozdrobnić, rozkruszyć, na przykład chleb prowincja co znaczy.
Co znaczy Pomoc:
Słownik działanie podjęte dla dobra innej osoby w celu ulżenia w jej działaniu albo ratowania zagrożony; 2. osoba pomagająca komuś w czymś, zazwyczaj wykonująca dodatkowe, mniej odpowiedzialne prace; 3 prowincja słownik.
Co znaczy Plusk:
Słownik uderzeniem czegoś o ciecz albo cieczy o coś, przelewaniem się albo rozpryskiwaniem się cieczy; 2. ogon bobra; 3. płetwa ogonowa u ryb; 4. wykrzyknienie naśladujące odgłos przelewającej się prowincja znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: