prowincja definicja
Słownik Prowincja definicja. Czym jest oddalone od stolicy; 2. jednostka administracyjno.

Czy przydatne?

Definicja Prowincja

Co oznacza PROWINCJA: 1. część państwie, nieduże miasto, wieś i tym podobne oddalone od stolicy; 2. jednostka administracyjno terytorialna w niektórych krajach, na przykład w Belgii, Hiszpanii albo część składowa federacji, na przykład w Argentynie, w Kanadzie; 3. jednostka administracyjna w organizacji kościelnej, region kilku diecezji podległych metropolicie albo kilka klasztorów podległych prowincjałowi; 4. w starożytnym Rzymie terytorium podbite poprzez Rzymian, rządzone poprzez prokonsula albo propretora

Czym jest Prowincja znaczenie w Słownik wyrazy P .

Co znaczy Pompka:
Słownik maszyna do pompowania, mała pompa; 2. ćwiczenie gimnastyczne realizowane w pozycji leżącej na brzuchu, z dłońmi opartymi o podłogę, opierające na uginaniu i prostowaniu ramion z równoczesnym prowincja.
Co znaczy Przedłużacz:
Słownik elektrycznego wykorzystywany do powiększenia zasięgu przewodu pomiędzy siecią a urządzeniem pobierającym prąd; 2. metalowy przyrząd wykorzystywany do przedłużania ramienia cyrkla przy wykreślaniu prowincja.
Co znaczy Podeszwa:
Słownik 1. zewnętrzna część spodu obuwia, do której z tyłu przymocowany jest obcas; 2. u ludzi i niektórych zwierząt spód stopy; 3. spód, podkładka, podstawa różnych elementów prowincja.
Co znaczy Podjąć:
Słownik unieść w górę, ująć, chwycić; 2. przedsięwziąć jakieś działanie, wziąć coś na siebie; 3. zabrać głos kontynuując rozmowę, wrócić do jakiegoś tematu, podtrzymać jakiś temat, rozpocząć na nowo prowincja.
Co znaczy Przelicznik:
Słownik 1. pieniądz przyjmowany za podstawę przy przeliczaniu wartości innych jednostek monetarnych; 2. urządzenie do wykonywania pewnej wąskiej klasy obliczeń, na przykład maszyna matematyczna prowincja.
  • Dodano:
  • Autor: