definicja
Słownik Rak definicja. Czym jest podrzędu raków chodzących; 2. nowotwór złośliwy pochodzenia.

Czy przydatne?

Definicja Rak

Co oznacza RAK: 1. nieduży jadalny skorupiak z rodz. o tej samej nazwie, podrzędu raków chodzących; 2. nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego atakujący tkanki organizmu ludzkiego albo zwierzęcego, mający skłonność do przerzutów drogami limfatycznymi; 3. dolegliwość roślin spowodowana poprzez grzyby pasożytnicze albo mikroorganizmy; 4. przyczepy do butów, ułatwiające wchodzenie na drzewa, składające się ze stalowych strzemiączek albo kabłączków skończonych ostrymi końcami; 5. przyrząd wykorzystywany przy wierceniach do chwytania i wyciągania urwanych rur pozostałych w otworze wiertniczym; 6. utwór wierszowany o budowie umożliwiającej odczytanie go wspak, zazwyczaj przy jednoczesnej zmianie sensu; 7. w utworach polifonicznych przytoczenie tematu wspak, jest to nuta po nucie w kierunku od końca do początku; 8. ramki z metalowymi kolcami przymocowywane do butów stosowane przy wspinaczce wysokogórskiej w celu zabezpieczenia przed ślizganiem się na stromych zboczach pokrytych śniegiem i lodem

Czym jest Rak znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Raut:
Słownik 1. spore uroczyste zgromadzenie towarzyskie bez tańców; 2. diament płaski od spodu, z wierzchu szlifowany, rżnięty w róże; 3. w architekturze obiekt dekoracyjny w kształcie rombu rak.
Co znaczy Replika:
Słownik pisemna odpowiedź na zarzuty, w szczególności w sądzie; 2. odpowiedź aktora na słowa partnera w dialogu scenicznym; 3. coś, co jest dokładnym powtórzeniem czegoś innego; wierna kopia; 4. dzieło rak.
Co znaczy Rozjazd:
Słownik 1. ciągłe wyjazdy, ustawiczne podróże; 2. połączenie torów szynowych umożliwiające przejazd pojazdów szynowych albo ich zestawów z jednego toru na drugi rak.
Co znaczy Reduta:
Słownik 1. zamknięte polowe umocnienie ziemne, z wałem i fosą, przystosowane do samodzielnej obrony; 2. publiczny bal maskowy rak.
Co znaczy Repryza:
Słownik powtórzenie przebiegu pierwszego odcinka utworu o formie sonatowej; 2. krótka scenka z zakresu małych form cyrkowych, odgrywana zazwyczaj pomiędzy kolejnymi numerami programu, w okresie porządkowania rak.
  • Dodano:
  • Autor: