rdzeń definicja
Słownik Rdzeń definicja. Czym jest drzewa roślin dwuliściennych i nagonasiennych; 2. najtwardsza.

Czy przydatne?

Definicja Rdzeń

Co oznacza RDZEŃ: 1. tkanka miękiszowa wypełniająca łodygę, korzeń, pień drzewa roślin dwuliściennych i nagonasiennych; 2. najtwardsza część ropnia, czyraka, nagniotka; 3. u kręgowców część ośrodkowego układu nerwowego położona wewnątrz kanału kręgowego, łącząca się z mózgiem; 4. część metalowa umieszczona wewnątrz elektromagnesu albo transformatora; 5. część wyrazu, która zawiera jego fundamentalne znaczenie, powtarzająca się w słowach pokrewnych; 6. w odlewnictwie: część składowa formy odtwarzająca wewnętrzne kształty odlewanego przedmiotu; 7. środek elementów o przekroju cylindrycznym, również drut albo sznur znajdujący się wewnątrz liny

Czym jest Rdzeń znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Restaurator:
Słownik 1. artysta, konserwator zajmujący się odnawianiem dzieł sztuki; 2. właściciel restauracji rdzeń.
Co znaczy Rozłóg:
Słownik 1. rozległy region, otwarta przestrzeń, otwarte pole; 2. u niektórych roślin pędy boczne płożące się po ziemi albo pędy podziemne mające umiejętność wypuszczenia korzeni rdzeń.
Co znaczy Rekwizyt:
Słownik potrzebny w danym przedstawieniu teatralnym albo na planie w okresie kręcenia filmu, związany z akcją sztuki lub filmu; 2. element konieczny do wykonywania określonej czynności, wykorzystywany do rdzeń.
Co znaczy Rozbiór:
Słownik badanie, rozważanie czegoś, badanie; 2. zniweczenie bytu politycznego państwa opierające na podziale jego obszaru na części i włączeniu w granice krajów zewnętrznych; 3. rozłożenie czegoś na części rdzeń.
Co znaczy Rów:
Słownik wykopany w ziemi, przekop; 2. podłużne zagłębienie terenu powstałe w konsekwencji działania sił przyrody; 3. głęboki wykop z nasypem chroniący na linii obstrzału przed ogniem nieprzyjacielskim i rdzeń.
  • Dodano:
  • Autor: