relacja definicja
Słownik Relacja definicja. Czym jest zdawanie komuś kwestie z czegoś; 3. jedno z podstawowych pojęć.

Czy przydatne?

Definicja Relacja

Co oznacza RELACJA: 1. opowiadanie o jakimś wydarzeniu, wypadku; 2. zdanie, zdawanie komuś kwestie z czegoś; 3. jedno z podstawowych pojęć logiki formalnej, wszelaki związek czy zależność (relacja) pomiędzy dwoma (albo więcej) obiektami danego rodzaju, pojęciami, wielkościami i tym podobne; 4. w kolejnictwie droga przebiegu pociągu od stacji początkowej do końcowej

Czym jest Relacja znaczenie w Słownik wyrazy R .

Co znaczy Retencja:
Słownik wody opadowej w gruncie, w rzekach i jeziorach i gromadzenie wody w sztucznych zbiornikach; 2. prawo zatrzymania elementów należących do dłużnika, przysługujące w ustalonych okolicznościach relacja.
Co znaczy Romantyk:
Słownik 1. przedstawiciel, zwolennik romantyzmu, artysta hołdujący w swojej twórczości ideom romantyzmu; 2. człowiek o usposobieniu romantycznym, poetycznym; idealista, marzyciel, fantasta relacja.
Co znaczy Ruszać:
Słownik 1. rozpoczynać się posuwać w jakimś kierunku; 2. zamieniać miejsce, położenie czegoś, wykonywać ruchy, poruszać coś lub czymś, 3. rozpoczynać funkcjonować; 4. chwiać się, kołysać się relacja.
Co znaczy Rotunda:
Słownik na planie koła, kryta zazwyczaj kopułą; 2. okrągła sala, przeważnie o charakterze reprezentacyjnym; 3. krój pisma drukarskiego o zaokrąglonym kształcie liter, będący odmianą pisma gotyckiego relacja.
Co znaczy Rubież:
Słownik kresy, pogranicze; 2. pas albo odcinek terenu wyróżniający się naturalnymi właściwościami, mającymi określone znaczenie taktyczne, operacyjne albo strategiczne w trakcie prowadzenia działań w danym relacja.
  • Dodano:
  • Autor: