szachownica definicja
Słownik Szachownica definicja. Czym jest białe i czarne, przeznaczona do gry w szachy i w warcaby.

Czy przydatne?

Definicja Szachownica

Co oznacza SZACHOWNICA: 1. tablica podzielona na 64 kwadratowe pola, na przemian białe i czarne, przeznaczona do gry w szachy i w warcaby; 2. dwukolorowe (czasem różnokolorowe) kwadraty albo romby jednakowej wielkości, ułożone na przemian wg barw; 3. bylina z rodz. liliowatych, występująca w strefie umiarkowanej; 4. flaga w czarno białą kratownicę stosowana poprzez sędziego między innymi w wyścigach samochodowych

Czym jest Szachownica znaczenie w Słownik wyrazy S .

Co znaczy Ściana:
Słownik płaszczyzna ograniczająca albo przedzielająca wnętrze budynku, zrobiona z cegły, betonu, drewna i tym podobne; 2. zewnętrzna, zazwyczaj pionowa, płaszczyzna ograniczająca jakiś element, jakieś szachownica.
Co znaczy Sklejka:
Słownik nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach krzyżują się pod kątem prostym, mająca wykorzystanie na przykład w meblarstwie i budownictwie; 2. miejsce sklejenia szachownica.
Co znaczy Szpat:
Słownik 1. narośl kostna na wewnętrznej stronie stawu skokowego konia, powodująca kulenie; 2. minerał o doskonałej łupliwości występujący w wielu odmianach szachownica.
Co znaczy Stłuczka:
Słownik albo stłuczony, sprzedawany po zniżonej cenie albo wycofany ze sprzedaży; 2. złom szklany stosowany jako surowiec do powtórnego przerobu; 3. niegroźny wypadek samochodowy, którego konsekwencją jest szachownica.
Co znaczy Ślizg:
Słownik pilotażowy, opierający na przechyleniu samolotu na jedną stronę i na wychyleniu steru kierunkowego w stronę przeciwną, nie powodujący zmiany kierunku lotu, realizowany w celu uzyskania znacznej szachownica.
  • Dodano:
  • Autor: