tarcza definicja
Słownik Tarcza definicja. Czym jest metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do.

Czy przydatne?

Definicja Tarcza

Co oznacza TARCZA: 1. uzbrojenie w kształcie okrągłej albo podłużnej płyty z metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do osłaniania się przed nieprzyjacielem, stosowane w starożytności i średniowieczu i dziś poprzez wybrane plemiona; 2. półokrągła płaszczyzna z rysunkiem godła państwa, miasta, z herbem i tym podobne na kolorowym polu; 3. kawałek materiału o kształcie tarczy herbowej z numerem szkoły, noszony poprzez uczniów na rękawie; 4. biała płaszczyzna z koncentrycznymi kręgami wokół punktu środkowego, wykorzystywana jako cel do strzelania; 5. okrągła płaszczyzna, okrągła, płaska powierzchnia czegoś; 6. górna albo boczna powierzchnia różnych przyrządów, systemów pomiarowych, zaopatrzona w podziałkę; 7. obiekt maszyny, przyrządu i tym podobne okrągły i płaski, poruszający się dookoła własnej osi

Czym jest Tarcza znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tunel:
Słownik przejście wykopane pod ziemią albo wykute w skale, odpowiednio obudowane, wykonane w celu przeprowadzenia linii komunikacyjnej, na przykład drogi, torów kolejowych, ulicy; 2. poziome wyrobisko tarcza.
Co znaczy Trefny:
Słownik 1. niezgodny z przepisami Talmudu o zachowaniu czystości pokarmów, niekoszerny; 2. pobudzający do śmiechu, dowcipny, zabawny tarcza.
Co znaczy Trał:
Słownik 1. sieć rybacka w kształcie dużego worka ciągniona za statkiem po dnie morza; 2. urządzenie przymocowywane naprzód czołgu wykorzystywane do rozminowywania terenu tarcza.
Co znaczy Talia:
Słownik nad biodrami; 2. część sukni, okrycia i tym podobne przylegająca do fragmentu tułowia; 3. komplet kart do gry; 4. urządzenie złożone z ruchomych bloków i lin, wykorzystywane do podnoszenia albo tarcza.
Co znaczy Trzonek:
Słownik 1. rękojeść, uchwyt, rączka; 2. część grzybni wytwarzająca konidia wykorzystywane do rozmnażania bezpłciowego tarcza.
  • Dodano:
  • Autor: