tarcza definicja
Słownik Tarcza definicja. Czym jest metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do.

Czy przydatne?

Definicja Tarcza

Co oznacza TARCZA: 1. uzbrojenie w kształcie okrągłej albo podłużnej płyty z metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do osłaniania się przed nieprzyjacielem, stosowane w starożytności i średniowieczu i dziś poprzez wybrane plemiona; 2. półokrągła płaszczyzna z rysunkiem godła państwa, miasta, z herbem i tym podobne na kolorowym polu; 3. kawałek materiału o kształcie tarczy herbowej z numerem szkoły, noszony poprzez uczniów na rękawie; 4. biała płaszczyzna z koncentrycznymi kręgami wokół punktu środkowego, wykorzystywana jako cel do strzelania; 5. okrągła płaszczyzna, okrągła, płaska powierzchnia czegoś; 6. górna albo boczna powierzchnia różnych przyrządów, systemów pomiarowych, zaopatrzona w podziałkę; 7. obiekt maszyny, przyrządu i tym podobne okrągły i płaski, poruszający się dookoła własnej osi

Czym jest Tarcza znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Trybunał:
Słownik szczególnych kompetencjach albo szczególnym znaczeniu; 2. w dawnej Polsce od 1578 roku: stanowy sąd szlachecki drugiej i ostatniej instancji, rozpatrujący apelacje od wyroków sądów ziemskich tarcza.
Co znaczy Tram:
Słownik wiązania dachowego, na której spoczywają słupy podtrzymujące konstrukcję dachu; 2. przyrząd gimnastyczny w kształcie poziomej belki, wykorzystywany do wykonywania zwisów i ćwiczeń równoważnych tarcza.
Co znaczy Trawers:
Słownik formie grobli, prowadzące od brzegu w kierunku głębokiego miejsca w korycie rzeki; 2. lot poziomy po kursie skośnym do linii symetrii samolotu, spowodowany wiatrem z boku albo lekkim skrzyżowaniem tarcza.
Co znaczy Tuszować:
Słownik 1. pociągać tuszem rysunek kreślarski; 2. starać się coś zbagatelizować, łagodzić jakieś przykre kwestie, wrażenia; zacierać jakieś fakty w obawie przed kompromitacją, skandalem tarcza.
Co znaczy Toczek:
Słownik 1. mały kapelusik damski bez ronda; 2. glon o tworzący kuliste ruchome kolonie; 3. wózek kolejki wiszącej, przesuwający się po linie nośnej; 4. koło garncarskie tarcza.
  • Dodano:
  • Autor: