tarcza definicja
Słownik Tarcza definicja. Czym jest metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do.

Czy przydatne?

Definicja Tarcza

Co oznacza TARCZA: 1. uzbrojenie w kształcie okrągłej albo podłużnej płyty z metalu albo drewna pokryte skórą lub blachą wykorzystywane do osłaniania się przed nieprzyjacielem, stosowane w starożytności i średniowieczu i dziś poprzez wybrane plemiona; 2. półokrągła płaszczyzna z rysunkiem godła państwa, miasta, z herbem i tym podobne na kolorowym polu; 3. kawałek materiału o kształcie tarczy herbowej z numerem szkoły, noszony poprzez uczniów na rękawie; 4. biała płaszczyzna z koncentrycznymi kręgami wokół punktu środkowego, wykorzystywana jako cel do strzelania; 5. okrągła płaszczyzna, okrągła, płaska powierzchnia czegoś; 6. górna albo boczna powierzchnia różnych przyrządów, systemów pomiarowych, zaopatrzona w podziałkę; 7. obiekt maszyny, przyrządu i tym podobne okrągły i płaski, poruszający się dookoła własnej osi

Czym jest Tarcza znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Taśma:
Słownik wykonane z tkaniny, gumy, tworzyw sztucznych i tym podobne, o różnorodnym wykorzystaniu; 2. wstęga przeciągnięta wzdłuż mety biegu, przerywana poprzez zwycięzcę kończącego bieg; 3. część przenośnika tarcza.
Co znaczy Trójkąt:
Słownik geometryczna złożona z trzech punktów (wierzchołków) płaszczyzny nie leżących na jednej prostej i z trzech odcinków (boków) prostoliniowych łączących te punkty; 2. to, co ma kształt podobny do tej tarcza.
Co znaczy Tygrys:
Słownik 1. drapieżny ssak z rodz. kotów, o ubarwieniu od jasnożółtego do rdzawobrunatnego w czarne pręgi; 2. w momencie II wojny światowej czołg niemiecki ciężkiego typu tarcza.
Co znaczy Trzonek:
Słownik 1. rękojeść, uchwyt, rączka; 2. część grzybni wytwarzająca konidia wykorzystywane do rozmnażania bezpłciowego tarcza.
Co znaczy Terma:
Słownik grzejnik gazowy albo elektryczny do wody dla potrzeb domowych; 2. źródło, którego woda ma temperaturę wyższą od średniej temperatury rocznej danego obszaru; cieplica; 3. w starożytnym Rzymie tarcza.
  • Dodano:
  • Autor: