teza definicja
Słownik TEZA definicja. Czym jest dziedziny, założenie, które ktoś zamierza udowodnić; 2. w logice.

Czy przydatne?

Definicja Teza

Co oznacza TEZA: 1. twierdzenie zawierające treść fundamentalną dla jakiejś dziedziny, założenie, które ktoś zamierza udowodnić; 2. w logice założenie, twierdzenie wymagające dowodu, konkluzja, której należy dowieść na podstawie przyjętych przesłanek; 3. w dialektyce Hegla pierwszy faza rozwoju trójfazowego rzeczywistości (teza, antyteza, synteza); 4. w matematyce część twierdzenia, którą przy danych założeniach należy dowieść

Czym jest Teza znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Torowy:
Słownik 1. związany z drogą poruszania się przedmiotu, 2. trasa przeznaczona do rozgrywania zawodów sportowych, 3. ciąg ułożonych szyn; 4. związany z pierwiastkiem chemicznym o symbolu Th teza co znaczy.
Co znaczy Trąbka:
Słownik blaszany o jasnej, metalicznej barwie dźwięku i o najwyższej skali w ekipie instrumentów blaszanych; 2. jakikolwiek element zwinięty w rurkę przypominający kształtem trąbkę; 3. ssawka u niektórych teza krzyżówka.
Co znaczy Tusza:
Słownik 1. figura, postać człowieka ujmowana z racji na wielkość, zazwyczaj pełna, dość otyła; 2. ubite zwierzę rzeźne hodowlane po wstępnej obróbce poubojowej teza co to jest.
Co znaczy Tępienie:
Słownik 1. wyniszczanie, wyplenianie czego; 2. stawanie się tępym, źle tnącym; 3. stawanie się ograniczonym umysłowo teza słownik.
Co znaczy Tętnić:
Słownik 1. powodować powstawanie głuchego, rytmicznego odgłosu kroków człowieka albo zwierzęcia; 2. o krwi w tętnicach płynącej rytmicznym ruchem teza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: