tkacz definicja
Słownik Tkacz definicja. Czym jest tkalni; 2. ptak z rodz. wikłaczy, budujący gniazda tkane z.

Czy przydatne?

Definicja Tkacz

Co oznacza TKACZ: 1. rzemieślnik zajmujący się towarem tkanin; robotnik w tkalni; 2. ptak z rodz. wikłaczy, budujący gniazda tkane z włókien roślinnych, towarzyszy stadom bawołów, wyjada im pasożyty ze skóry; 3. mrówka żyjąca na obszarze indomalajskim i w płd. Afryce, budująca swe gniazda z liści sklejanych specjalną wydzieliną jej larw, które trzyma w żuwaczkach

Czym jest Tkacz znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tantalowy:
Słownik 1. związany z cierpieniami Tantala, postaci z mitologii greckiej; 2. związany z pierwiastkiem chemicznym o symbolu Ta tkacz.
Co znaczy Tuleja:
Słownik rozszerzona na jednym końcu, zrobiona z papieru, kartonu, blachy i tym podobne; 2. obiekt konstrukcyjny niektórych maszyn, na przykład silników tłokowych, w formie krótkiego odcinka rury, zazwyczaj tkacz.
Co znaczy Temblak:
Słownik trójkątna chusta zawieszona na karku chorego, podtrzymująca i częściowo unieruchamiająca zgiętą w łokciu chorą rękę; 2. pasek z chwaścikiem zawieszony przy rękojeści broni siecznej, zakładany na dłoń tkacz.
Co znaczy Tympanon:
Słownik antycznej i nawiązującej do antyku wewnętrzne pole trójkątnego frontonu, gładkie albo wypełnione rzeźbą, w architekturze średniowiecznej (romańskiej i gotyckiej): półokrągłe albo ostrołukowe pole w tkacz.
Co znaczy Tonowy:
Słownik 1. mający ciężar równy jednej tonie; 2. związany z białą glinką do malowania sufitów i ścian tkacz.
  • Dodano:
  • Autor: