trójnóg definicja
Słownik Trójnóg definicja. Czym jest do palenia wonności i jako podstawa do lampek oliwnych, od.

Czy przydatne?

Definicja Trójnóg

Co oznacza TRÓJNÓG: 1. sprzęt o trzech nogach, w starożytności wykorzystywany do palenia wonności i jako podstawa do lampek oliwnych, od renesansu jako ozdobny stolik, podstawa do waz, wazonów i tym podobne, w XVIII wieku jako ozdobny kandelabr; stolik, stołek; 2. podstawa składająca się z głowicy i trzech nóżek z metalu albo drewna, wykorzystywana do ustawiania na niej aparatów geodezyjnych, fotograficznych

Czym jest Trójnóg znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Trzaskać:
Słownik 1. uderzać gwałtownie, z siłą w coś, o coś albo czymś powodując powstawanie trzasku; 2. wydawać charakterystyczny suchy odgłos; 3. robić coś bardzo błyskawicznie, sprawnie trójnóg.
Co znaczy Towarzysz:
Słownik 1. ten, kto komuś towarzyszy, jest przy kimś aktualny, przebywa z kimś, spędza z kimś czas; 2. członek partii, organizacji robotniczej trójnóg.
Co znaczy Trójkąt:
Słownik geometryczna złożona z trzech punktów (wierzchołków) płaszczyzny nie leżących na jednej prostej i z trzech odcinków (boków) prostoliniowych łączących te punkty; 2. to, co ma kształt podobny do tej trójnóg.
Co znaczy Tantalowy:
Słownik 1. związany z cierpieniami Tantala, postaci z mitologii greckiej; 2. związany z pierwiastkiem chemicznym o symbolu Ta trójnóg.
Co znaczy Tendencja:
Słownik 1. dążność w określonym kierunku; skłonność, inklinacja, dyspozycja psychiczna; 2. myśl, idea, teza utworu literackiego, dzieła naukowego, którą autor pragnie przekazać odbiorcom przez treść dzieła trójnóg.
  • Dodano:
  • Autor: