trójnóg definicja
Słownik Trójnóg definicja. Czym jest do palenia wonności i jako podstawa do lampek oliwnych, od.

Czy przydatne?

Definicja Trójnóg

Co oznacza TRÓJNÓG: 1. sprzęt o trzech nogach, w starożytności wykorzystywany do palenia wonności i jako podstawa do lampek oliwnych, od renesansu jako ozdobny stolik, podstawa do waz, wazonów i tym podobne, w XVIII wieku jako ozdobny kandelabr; stolik, stołek; 2. podstawa składająca się z głowicy i trzech nóżek z metalu albo drewna, wykorzystywana do ustawiania na niej aparatów geodezyjnych, fotograficznych

Czym jest Trójnóg znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tłumić:
Słownik 1. stosować środki zmierzające do likwidacji czegoś; 2. opanowywać jakiś odruch, nie okazywać po sobie czegoś; 3. sprawiać, iż coś jest niewiele słyszalne, uniemożliwiać słyszenie czegoś trójnóg.
Co znaczy Tara:
Słownik 1. falista blacha w drewnianej ramie wykorzystywana do tarcia bielizny w trakcie prania; 2. waga opakowania towaru, różnica pomiędzy wagą towaru w opakowaniu i bez opakowania trójnóg.
Co znaczy Trzaskać:
Słownik 1. uderzać gwałtownie, z siłą w coś, o coś albo czymś powodując powstawanie trzasku; 2. wydawać charakterystyczny suchy odgłos; 3. robić coś bardzo błyskawicznie, sprawnie trójnóg.
Co znaczy Taran:
Słownik i średniowieczu machina oblężnicza do burzenia murów, której kluczową częścią była belka o żelaznym zakończeniu, niekiedy mającym kształt baraniej głowy; 2. wystająca z dziobu zaostrzona belka trójnóg.
Co znaczy Trąbka:
Słownik blaszany o jasnej, metalicznej barwie dźwięku i o najwyższej skali w ekipie instrumentów blaszanych; 2. jakikolwiek element zwinięty w rurkę przypominający kształtem trąbkę; 3. ssawka u niektórych trójnóg.
  • Dodano:
  • Autor: