trybunał definicja
Słownik Trybunał definicja. Czym jest znaczeniu; 2. w dawnej Polsce od 1578 roku: stanowy sąd.

Czy przydatne?

Definicja Trybunał

Co oznacza TRYBUNAŁ: 1. sąd o szczególnych kompetencjach albo szczególnym znaczeniu; 2. w dawnej Polsce od 1578 roku: stanowy sąd szlachecki drugiej i ostatniej instancji, rozpatrujący apelacje od wyroków sądów ziemskich, grodzkich i podkomorskich w kwestiach karnych i cywilnych

Czym jest Trybunał znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tchórz:
Słownik 1. człowiek łatwo ulegający uczuciu strachu i nie potrafiący zapanować nad nim, gdy zachodzi potrzeba działania; 2. ssak drapieżny z rodz. łasicowatych, o cennym, kasztanowym futrze trybunał.
Co znaczy Tonik:
Słownik 1. mały ton; 2. napój tonizujący trybunał.
Co znaczy Test:
Słownik 1. obiektywna próba, której wyniki ujmowane są ilościowo, służąca w celu uzyskania odpowiedzi na określone pytania; 2. obraz kontrolny w odbiorniku telewizyjnym trybunał.
Co znaczy Tulić:
Słownik 1. obejmować, przygarniać kogoś albo coś do siebie, trzymać w objęciach, w uścisku; 2. zbliżać, przyciskać, przykładać do czegoś; 3. zwijać, kulić, podginać trybunał.
Co znaczy Tropik:
Słownik ziemskiej o klimacie gorącym i na ogół wilgotnym, leżący pomiędzy zwrotnikami Raka i Koziorożca; 2. lekka, cienka tkanina z wełny łączonej z przędzą z włókien sztucznych albo syntetycznych; 3 trybunał.
  • Dodano:
  • Autor: