tytan definicja
Słownik Tytan definicja. Czym jest boga nieba) i Gai (bogini ziemi), którzy stoczyli z Zeusem walkę.

Czy przydatne?

Definicja Tytan

Co oznacza TYTAN: 1. w mitologii greckiej każdy z olbrzymów, dzieci Urana (boga nieba) i Gai (bogini ziemi), którzy stoczyli z Zeusem walkę o władzę nad światem i zostali strąceni do Tartaru; 2. człowiek ogromnego wzrostu i wielkiej siły, również moralnej; 3. pierwiastek chemiczny z podgrupy tytanowców, metal srebrzystoszary, lekki, twardy, trudno topliwy, o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporny na korozję, służący raczej w formie stopów jako materiał konstrukcyjny w produkcji samolotów, okrętów, aparatury chemicznej

Czym jest Tytan znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Taras:
Słownik część budynku, otoczona balustradą, umieszczona na parterze, na piętrze albo na płaskim dachu; 2. naturalne albo sztuczne schodkowe wzniesienie terenu przechodzące stromym spadkiem w nizinę albo tytan.
Co znaczy Treść:
Słownik 1. to, o czym mówi, co przekazuje odbiorcy dzieło sztuki; 2. fundamentalny, zasadniczy, główny obiekt, składnik czegoś; to co stanowi istotę, sedno czegoś; 3. substancja wypełniająca coś tytan.
Co znaczy Tram:
Słownik wiązania dachowego, na której spoczywają słupy podtrzymujące konstrukcję dachu; 2. przyrząd gimnastyczny w kształcie poziomej belki, wykorzystywany do wykonywania zwisów i ćwiczeń równoważnych tytan.
Co znaczy Takt:
Słownik zachowania się w sposób opanowany, nie wywołujący nieporozumień i nie zamierzonych konfliktów z ludźmi; 2. jednostka regularnego podziału metrycznego w utworze muzycznym, oznaczona na pięciolinii tytan.
Co znaczy Tężeć:
Słownik 1. przechodzić ze stanu ciekłego w stan stały, stawać się gęstym, twardym, ścinać się; 2. stawać się nieruchomym, sztywnym; 3. stawać się mocniejszym, intensywniejszym tytan.
  • Dodano:
  • Autor: