tytan definicja
Słownik Tytan definicja. Czym jest boga nieba) i Gai (bogini ziemi), którzy stoczyli z Zeusem walkę.

Czy przydatne?

Definicja Tytan

Co oznacza TYTAN: 1. w mitologii greckiej każdy z olbrzymów, dzieci Urana (boga nieba) i Gai (bogini ziemi), którzy stoczyli z Zeusem walkę o władzę nad światem i zostali strąceni do Tartaru; 2. człowiek ogromnego wzrostu i wielkiej siły, również moralnej; 3. pierwiastek chemiczny z podgrupy tytanowców, metal srebrzystoszary, lekki, twardy, trudno topliwy, o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporny na korozję, służący raczej w formie stopów jako materiał konstrukcyjny w produkcji samolotów, okrętów, aparatury chemicznej

Czym jest Tytan znaczenie w Słownik wyrazy T .

Co znaczy Tradycja:
Słownik postępowania, obyczaje, poglądy, informacje przechodzące z pokolenia na pokolenie; 2. przekaz prawd wiary pochodzący od ustnego nauczania Jezusa Chrystusa i apostołów, zawarty w pismach apostołów i tytan.
Co znaczy Tramp:
Słownik 1. człowiek lubiący wędrować; 2. statek towarowy odbywający nieregularne rejsy do różnych portów w zależności od potrzeb i możliwości przewozowych tytan.
Co znaczy Trajkot:
Słownik 1. szybkie, głośne mówienie, paplanie; 2. odgłosy strzałów, pracy silnika tytan.
Co znaczy Trojaczek:
Słownik 1. troje dzieci urodzonych w trakcie jednego porodu; 2. połączone trzy garnuszki tytan.
Co znaczy Termin:
Słownik jakaś czynność powinna być wykonana, czas wyznaczony na wykonanie jakiejś czynności, na dopełnienie jakichś warunków; 2. słowo albo połączenie wyrazowe o specjalnym, konwencjonalnie ustalonym tytan.
  • Dodano:
  • Autor: