utrzeć definicja
Słownik UTRZEĆ definicja. Czym jest cząstki, rozetrzeć na masę; 2. usunąć z czegoś brud, wilgoć i.

Czy przydatne?

Definicja Utrzeć

Co oznacza UTRZEĆ: 1. rozdrobnić coś poprzez tarcie, zmiażdżyć na drobne cząstki, rozetrzeć na masę; 2. usunąć z czegoś brud, wilgoć i tym podobne poprzez potarcie (szmatą, chustką i tym podobne ), oczyścić coś; 3. dać komuś nauczkę, ukrócić czyjeś samowolne zapędy, przywołać kogoś do porządku; 4. trąc uczynić gładkim, równym; wygładzić; 5. przetarta droga, przetarty szlak

Czym jest Utrzeć znaczenie w Słownik wyrazy U .

Co znaczy Usypać:
Słownik 1. sypiąc coś stworzyć wzniesienie, kopiec; 2. sypiąc ująć, odjąć z czegoś utrzeć co to jest.
Co znaczy Urna:
Słownik 1. skrzynka z otworem, do której przy tajnym głosowaniu wrzuca się kartki wyborcze; 2. naczynie grobowe wykorzystywane do przechowywania prochów zmarłych po spaleniu utrzeć definicja.
Co znaczy Ucieczka:
Słownik uciekanie skądś, przed czymś, nagłe opuszczenie jakiegoś miejsca, wydostanie się skądś, schronienie się gdzieś; 2. to, do czego się ktoś ucieka w potrzebie, szukając pomocy; 3. w biegach, wyścigach utrzeć co znaczy.
Co znaczy Utwór:
Słownik literackie albo muzyczne; 2. część albo składnik jakiegoś narządu spełniający określone funkcje w żywym organizmie; 3. pokłady, nawarstwienia skorupy ziemskiej na ogół pochodzące z jednego okresu utrzeć słownik.
Co znaczy Upadek:
Słownik 1. nagła, niezamierzona zmiana pozycji pionowej na poziomą; 2. pogorszenie się stanu czegoś; 3. koniec, kres; 4. niemoralne postępowanie, życie, nieetyczny gest, występek utrzeć znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: