węzeł definicja
Słownik Węzeł definicja. Czym jest sznura, liny albo dwu, kilku, wielu sznurów, lin i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja Węzeł

Co oznacza WĘZEŁ: 1. zaciągnięta pętla, splot powstały poprzez związanie sznura, liny albo dwu, kilku, wielu sznurów, lin i tym podobne; 2. miejsce, miejscowość, gdzie się zbiegają, krzyżują jakieś istotne drogi, arterie, szlaki komunikacyjne; 3. miejsce, gdzie jest osadzony liść albo okółek liści na łodydze; 4. jednostka prędkości równa jednej mili morskiej na godzinę, służąca raczej w żegludze morskiej; 5. zgrupowanie w jednym miejscu i w jednym pionie ustalonych urządzeń technicznych, przyłączonych do jednego zespołu przewodów

Czym jest Węzeł znaczenie w Słownik wyrazy W .

Co znaczy Wiatrówka:
Słownik bluza sportowa, nie krępująca ruchów, zabezpieczająca przed wiatrem, deszczem; 2. broń palna wyrzucająca na małą odległość pociski dzięki sprężonego powietrza; stosowana raczej w sporcie i do węzeł.
Co znaczy Wyczyn:
Słownik 1. niecodzienne, znakomite osiągnięcie; trudny do osiągnięcia rezultat sportowy; 2. wybryk, postępek, gest zwracający na siebie powszechną uwagę i zasługujący na potępienie węzeł.
Co znaczy Wrzeciono:
Słownik prymitywny przyrząd do przędzenia wykonany z kawałka drewna; 2. fundamentalny obiekt maszyn przędzalniczych wykorzystywany do skręcania włókien albo nici i nawijania przędzy na szpule; 3. zgrubienie węzeł.
Co znaczy Widły:
Słownik rolnicze składające się najczęściej z trzech metalowych zębów, połączonych ze sobą i osadzonych na drewnianym trzonku; 2. rozgałęzienie utworzone poprzez dwie rzeki, dwie ulice, dwie gałęzie itp węzeł.
Co znaczy Wrąb:
Słownik 1. wgłębienie, rowek, nacięcie w czymś; 2. brzeg, krawędź czegoś, w szczególności brzeg naczynia; 3. wąska szczelina wykonana mechanicznie albo ręcznie w skale, ułatwiająca odstrzelenie kopaliny węzeł.
  • Dodano:
  • Autor: