włóka definicja
Słownik Włóka definicja. Czym jest żelaznych albo drewnianych belek połączonych łańcuchami albo.

Czy przydatne?

Definicja Włóka

Co oznacza WŁÓKA: 1. konne albo ciągnikowe narzędzie rolnicze złożone z kilku żelaznych albo drewnianych belek połączonych łańcuchami albo cięgłami, wykorzystywane do wyrównywania i kruszenia górnej warstwy gleby w celu pomniejszenia jej parowania; 2. dawna jednostka powierzchni gruntu ornego równa 30 morgom, a więc 16,8 ha

Czym jest Włóka znaczenie w Słownik wyrazy W .

Co znaczy Wiecha:
Słownik czegoś, w szczególności słomy, gałęzi; 2. pęk zieleni albo wieniec zatykany na dachu budującego się domu na symbol, iż budowa jest na ukończeniu; 3. kwiatostan groniasty złożony, o gałązkach bocznych włóka.
Co znaczy Wzór:
Słownik odbity, wyhaftowany i tym podobne w celach ornamentacyjnych albo sporządzony w celu odtworzenia go w odbitce, hafcie i tym podobne ; 2. element przeznaczony do odtwarzania w produkcji, rysunek włóka.
Co znaczy Wtyczka:
Słownik umieszczony na końcu przewodu elektrycznego, wykorzystywany do przyłączania ruchomych odbiorników prądu do stałej sieci elektroenergetycznej; 2. osoba, która została skierowana do jakiejś organizacji włóka.
Co znaczy Wapienny:
Słownik skałą osadową składającą się raczej z węglanu wapnia, służącą w budownictwie, przemyśle chemicznym, ceramicznym i tym podobne; 2. związany z pierwiastkiem chemicznym o symbolu Ca; 3. związany z włóka.
Co znaczy Wilżenie:
Słownik 1. czynienie wilgotnym, lekkie moczenie; 2. stawanie się wilgotnym włóka.
  • Dodano:
  • Autor: