zamek definicja
Słownik Zamek definicja. Czym jest otwieraniem czegoś poprzez wysunięcie zasuwki albo zapadki lub.

Czy przydatne?

Definicja Zamek

Co oznacza ZAMEK: 1. urządzenie do zamykania, zabezpieczania przed otwieraniem czegoś poprzez wysunięcie zasuwki albo zapadki lub poprzez unieruchomienie zapadki dzięki klucza; 2. ruchoma część odtylcowej broni palnej wykorzystywana do zaryglowania przewodu lufy po załadowaniu naboju, do odpalenia ładunku, 3. warowna budowla mieszkalna, przeważnie murowana, stanowiąca zazwyczaj kompleks architektoniczny złożony z budynków mieszkalnych i gospodarczych otoczonych pierścieniem murów z basztami, wieżami, regularnie z barbakanem i zwodzonym mostem nad fosą

Czym jest Zamek znaczenie w Słownik wyrazy Z .

Co znaczy Zachodzić:
Słownik 1. ukrywać się za linią horyzontu; 2. podchodzić cichaczem od tyłu; 3. odwiedzać kogo od czasu do czasu, przy okazji; 4. zniszczyć, zabrudzić w wyniku częstego chodzenia, zadeptać zamek.
Co znaczy Zawał:
Słownik 1. ograniczona martwica tkanek powstająca w konsekwencji nagłego odcięcia dopływu krwi tętniczej do danej części tkanki; 2. samorzutne albo celowo wywołane zawalenie się stropu wyrobiska zamek.
Co znaczy Zakładka:
Słownik tkaninie powstała poprzez jej zagięcie, założenie; 2. pasek tkaniny, papieru i tym podobne regularnie ozdobny wykorzystywany do zakładania książki w miejscu, gdzie przerwało się jej czytanie zamek.
Co znaczy Zarywać:
Słownik 1. powodować zapadanie, załamywanie się czego; 2. zagłębiać się w czym, uderzając mocno zamek.
Co znaczy Zraz:
Słownik pokrajanego w plastry, mocno zbitego, podsmażonego i następnie duszonego z dodatkiem cebuli i przypraw; 2. jednoroczny zdrewniały odcinek pędu z kilkoma pączkami szlachetnej rośliny drzewiastej zamek.
  • Dodano:
  • Autor: