zamek definicja
Słownik ZAMEK definicja. Czym jest otwieraniem czegoś poprzez wysunięcie zasuwki albo zapadki lub.

Czy przydatne?

Definicja Zamek

Co oznacza ZAMEK: 1. urządzenie do zamykania, zabezpieczania przed otwieraniem czegoś poprzez wysunięcie zasuwki albo zapadki lub poprzez unieruchomienie zapadki dzięki klucza; 2. ruchoma część odtylcowej broni palnej wykorzystywana do zaryglowania przewodu lufy po załadowaniu naboju, do odpalenia ładunku, 3. warowna budowla mieszkalna, przeważnie murowana, stanowiąca zazwyczaj kompleks architektoniczny złożony z budynków mieszkalnych i gospodarczych otoczonych pierścieniem murów z basztami, wieżami, regularnie z barbakanem i zwodzonym mostem nad fosą

Czym jest Zamek znaczenie w Słownik wyrazy Z .

Co znaczy Zgon:
Słownik 1. śmierć, skonanie; 2. dawniej zegnanie w jedno miejsce, spęd zamek co znaczy.
Co znaczy Zapalarka:
Słownik zapalania gazu w kuchenkach gazowych; 2. przenośne urządzenie wytwarzające bodziec elektryczny do zapalenia zapalników elektrycznych, stosowane przy robotach strzelniczych w kopalniach i przy zamek krzyżówka.
Co znaczy Żagiew:
Słownik 1. płonący kawał drewna; 2. grzyb pasożytniczy albo roztocz z rodz. żagwiowatych, występujący w wielu gatunkach, pasożytujący na drzewach w formie stwardniałych, długoletnich owocników zamek co to jest.
Co znaczy Zganiać:
Słownik 1. goniąc gromadzić w jednym miejscu, spędzać, przepędzać skąd; 2. zmęczyć kogoś ganianiem; ganiając przewędrować sporo miejsc zamek słownik.
Co znaczy Zlewnia:
Słownik 1. pkt. skupu mleka, zakład pomocniczy mleczarni, gdzie się zbiera mleko i przygotowuje je do odesłania do przerobu; 2. region, z którego wody spływają do wspólnego zbiornika; dorzecze albo jego część zamek czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: