żyłka definicja
Słownik ŻYŁKA definicja. Czym jest bardzo mocna nić z włosia, jelit zwierzęcych albo tworzywa.

Czy przydatne?

Definicja Żyłka

Co oznacza ŻYŁKA: 1. cienka, delikatna żyła, naczynie krwionośne; 2. cienka, bardzo mocna nić z włosia, jelit zwierzęcych albo tworzywa sztucznego; 3. część wędki, do której przymocowuje się spławik, haczyk i ciężarek; 4. wrodzona umiejętność, zamiłowanie, talent, pociąg do czegoś; 5. u roślin pasmo tkanki łykodrzewnej tworzącej wiązki przewodzące i wzmacniające; 6. szczelina wężykowata wypełniona minerałem odmiennej barwy, przebiegająca w skale, na przykład w marmurze; 7. rurkowate, chitynowe zgrubienia w skrzydłach owadów, wewnątrz których biegną tchawki, naczynia i nerwy

Czym jest Żyłka znaczenie w Słownik wyrazy Z .

Co znaczy Zasada:
Słownik treści zawarte jest prawo rządzące jakimiś procesami; 2. normy postępowania uznane poprzez kogoś za obowiązujące; 3. związek chemiczny, którego cząsteczki składają się z atomu pierwiastka żyłka co znaczy.
Co znaczy Zlewnia:
Słownik 1. pkt. skupu mleka, zakład pomocniczy mleczarni, gdzie się zbiera mleko i przygotowuje je do odesłania do przerobu; 2. region, z którego wody spływają do wspólnego zbiornika; dorzecze albo jego część żyłka krzyżówka.
Co znaczy Zaczepiać:
Słownik 1. umocowywać, przymocowywać coś do czegoś, zazwyczaj w jednym punkcie; 2. zahaczać, zawadzać; zagadywać; 3. wszczynać spór, bójkę; 4. przystrajać pannę młodą w czepiec w trakcie obrzędu weselnego żyłka co to jest.
Co znaczy Zwarcie:
Słownik dwóch punktów obwodu elektrycznego o różnych potencjałach, powodujące przepływ bardzo silnego prądu i grożące uszkodzeniem układu elektrycznego; 2. zetknięcie się przeciwległych narządów mowy, na żyłka słownik.
Co znaczy Zrost:
Słownik zespolenie się czegoś; 2. słowo powstały z zespolenia w jedną całość dwóch albo trzech wyrazów zachowujących w zespoleniu swój pierwotny układ składniowy, na przykład wiarygodny; 3. bliznowata tkanka żyłka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: