Jak leczymy ANTYGEN: Substancja wielkocząsteczkowa posiadająca umiejętność pobudzenia układu immunologicznego do produkcji przeciwciał. Odznacza się antygeny swoje organizmu i antygeny obce. Układ immunologiczny odróżnia antygeny swoje od obcych. Kontakt komórek układu immunologicznego z antygenem własnym nie wywołuje reakcji. Kontakt z antygenem obcym wyzwala szereg reakcji układu immunologicznego, mających na celu zniszczenie obcego antygenu. Czasami, u osób predysponowanych, dochodzi do defektu działania układu immunologicznego i rozpoczyna on rozpoznawać antygeny swoje jako obce. Reakcja układu immunologicznego przeciwko własnym antygenom jest powodem powstawania chorób autoimmunologicznych (autoagresji).
- Leczenie Analgetyki:
- Zabieg Leki przeciwbólowe. Analgetyki dzieli się na: proste (paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne), słabe opioidy (kodeina, tramadol) i mocne opioidy (morfina, buprenorfina, fentanyl antygen.
- Leczenie Akupunktura:
- Zabieg wywodząca się ze starożytnych Chin. Bazuje na wkłuwaniu szczególnych igieł w punkty na ciele. Alternatywna sposób leczenia wspomagająca leczenie wielu chorób. Akupunktura służąca jest nie tylko do antygen.
- Leczenie Autoimmunizacja:
- Zabieg immunologicznego (odpornościowego), w przebiegu której powstają limfocyty T i/albo przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom. Autoimmunizacja może prowadzić do rozwoju chorób antygen.
- Leczenie Alergia:
- Zabieg nadreaktywność (nadmierna reakcja) na obojętne zazwyczaj bodźce tak zwany alergeny. Alergik reaguje na kontakt z alergenem symptomami uczulenia, w trakcie gdy u osoby zdrowej nie dochodzi do antygen.
- Leczenie Anemia:
- Zabieg Stan wywołany niedoborem czerwonego barwnika krwi (hemoglobiny) albo czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Hemoglobina jest zawarta w czerwonych ciałkach krwi i wspólnie z krwią dostarcza tlen do antygen.