trzewna choroba celiakia definicja
Objawy Celiakia, choroba trzewna przyczyny. Czym jest Charakteryzuje się występowaniem zaburzeń.

Czy przydatne?

Definicja Celiakia, choroba trzewna

Jak leczymy CELIAKIA, CHOROBA TRZEWNA: Dolegliwość o podłożu genetycznym i immunologicznym. Charakteryzuje się występowaniem zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego na skutek nietolerancji glutenu zawartego w zbożach takich jak pszenica, jęczmień, żyto, owies. W rezultacie pokarm wchłania się w min. ilościach, co prowadzi do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych, takich jak: biegunka, chudnięcie, osłabienie, wzdęcia, bóle brzucha, wymioty, a u dzieci - zahamowanie wzrostu. Mogą także występować symptomy spoza przewodu pokarmowego takie jak: anemia, osteoporoza, niedobór witamin i soli mineralnych.

Leczenie Choroba Leśniowskiego-Crohna:
Zabieg należąca do ekipy nieswoistych zapaleń jelit. Dolegliwość Leśniowskiego-Crohna (ChLC) jest zapaleniem obejmującym wszystkie warstwy ściany przewodu pokarmowego, które może dotyczyć każdego odcinka celiakia, choroba trzewna.
Leczenie Coping:
Zabieg z wysiłkiem włożonym w rozwiązywanie personalnych i interpersonalnych problemów, dążący do opanowania, zminimalizowania i redukowania stresu albo efektów konfliktu powstałego wokół jakiegoś celiakia, choroba trzewna.
  • Dodano:
  • Autor: