Jak leczymy PERFORACJA: Przedziurawienie ściany narządu poprzez uraz albo stan chorobowy. Typowym odpowiednikiem perforacji jest perforacja przewodu pokarmowego w przebiegu dolegliwości wrzodowej.
- Leczenie Perystaltyka:
- Zabieg Automatyczne ruchy jelit, przełyku, żołądka. Skoordynowane, regularne skurcze mięśni podłużnych i okrężnych wywołują mieszanie i przesuwanie treści pokarmowej w kierunku od przełyku do odbytnicy perforacja.
- Leczenie Profilaktyka:
- Zabieg Działania mające na celu zapobieganie chorobie. Bazuje na propagowaniu zachowań prozdrowotnych i eliminacji czynników ryzyka zachorowania, w szczególności w ekipach zwiększonego ryzyka perforacja.
- Leczenie Pierwotne Stwardniające Zapalenie Drog Żołciowych:
- Zabieg nieznanej przyczynie, najprawdopodobniej autoimmunologicznej. W 50-70% przypadków towarzyszy zapalnym chorobom jelit, w szczególności colitis ulcerosa. Cechuje się włóknieniem wokół przewodów perforacja.
- Leczenie Pouch:
- Zabieg utworzony z pętli jelita cienkiego po operacji usunięcia jelita grubego, z zachowaniem odbytu. Ujście zbiornika przyłącza się bezpośrednio do odbytu. Chirurgiczne wytworzenie pouch przebiega perforacja.
- Leczenie Pyoderma Gangrenosum:
- Zabieg zapalenie skóry. Dolegliwość, której kluczowe symptomy to postępujące liczne owrzodzenia występujące najczęściej na kończynach dolnych. Są one najprawdopodobniej rezultatem autoimmunologicznego perforacja.