Jak leczymy PERFORACJA: Przedziurawienie ściany narządu poprzez uraz albo stan chorobowy. Typowym odpowiednikiem perforacji jest perforacja przewodu pokarmowego w przebiegu dolegliwości wrzodowej.
- Leczenie Pyoderma Gangrenosum:
- Zabieg zapalenie skóry. Dolegliwość, której kluczowe symptomy to postępujące liczne owrzodzenia występujące najczęściej na kończynach dolnych. Są one najprawdopodobniej rezultatem autoimmunologicznego perforacja.
- Leczenie Pouch:
- Zabieg utworzony z pętli jelita cienkiego po operacji usunięcia jelita grubego, z zachowaniem odbytu. Ujście zbiornika przyłącza się bezpośrednio do odbytu. Chirurgiczne wytworzenie pouch przebiega perforacja.
- Leczenie Perystaltyka:
- Zabieg Automatyczne ruchy jelit, przełyku, żołądka. Skoordynowane, regularne skurcze mięśni podłużnych i okrężnych wywołują mieszanie i przesuwanie treści pokarmowej w kierunku od przełyku do odbytnicy perforacja.
- Leczenie Probiotyki:
- Zabieg produkty zawierające żywe kultury bakterii wchodzących w skład prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Po spożyciu probiotyku, bakterie w nim zawarte osiedlają się i rozmnażają w jelicie perforacja.
- Leczenie Pancolitis:
- Zabieg Zapalenie występujące na całej długości jelita grubego perforacja.