pouch definicja
Objawy Pouch przyczyny. Czym jest operacji usunięcia jelita grubego, z zachowaniem odbytu. Ujście.

Czy przydatne?

Definicja Pouch

Jak leczymy POUCH: Wewnętrzny zbiornik utworzony z pętli jelita cienkiego po operacji usunięcia jelita grubego, z zachowaniem odbytu. Ujście zbiornika przyłącza się bezpośrednio do odbytu. Chirurgiczne wytworzenie pouch przebiega wieloetapowo. Jednym z startowych etapów jest wyłonienie ileostomii. Po wygojeniu się zbiornika, ileostomię się zamyka. Wytworzenie pouch stwarza pacjentom szansę powrotu do normalnego życia. Pacjent posiada wewnętrzny zbiornik, którego opróżnianie podlega kontroli mięśni zwieraczy odbytu i jest zależne od woli pacjenta. To jest ważna różnica w relacji do iloeostomii, gdzie niezbędny jest zbiornik zewnętrzny, do którego stolec przesuwany jest w sposób niekontrolowany (niezależny od woli). Problemem związanym z pouch są jego zapalenia (pouchitis), które objawiają się licznymi stolcami z domieszką krwi i śluzu; pouchitis wymaga leczenia antybiotykami.

Leczenie Profilaktyka:
Zabieg Działania mające na celu zapobieganie chorobie. Bazuje na propagowaniu zachowań prozdrowotnych i eliminacji czynników ryzyka zachorowania, w szczególności w ekipach zwiększonego ryzyka pouch.
Leczenie Perforacja:
Zabieg Przedziurawienie ściany narządu poprzez uraz albo stan chorobowy. Typowym odpowiednikiem perforacji jest perforacja przewodu pokarmowego w przebiegu dolegliwości wrzodowej pouch.
Leczenie Proctitis:
Zabieg Zapalenie odbytnicy albo odbytu pouch.
Leczenie Prednizon:
Zabieg Lek steroidowy o mocnym działaniu przeciwzapalnym. Służący w leczeniu chorób zapalnych i autoimmunologicznych, między innymi w chorobie Leśniowskiego-Crohna pouch.
Leczenie Perystaltyka:
Zabieg Automatyczne ruchy jelit, przełyku, żołądka. Skoordynowane, regularne skurcze mięśni podłużnych i okrężnych wywołują mieszanie i przesuwanie treści pokarmowej w kierunku od przełyku do odbytnicy pouch.
  • Dodano:
  • Autor: