Jak leczymy PREDNIZON: Lek steroidowy o mocnym działaniu przeciwzapalnym. Służący w leczeniu chorób zapalnych i autoimmunologicznych, między innymi w chorobie Leśniowskiego-Crohna.
- Leczenie Pouch:
- Zabieg utworzony z pętli jelita cienkiego po operacji usunięcia jelita grubego, z zachowaniem odbytu. Ujście zbiornika przyłącza się bezpośrednio do odbytu. Chirurgiczne wytworzenie pouch przebiega prednizon.
- Leczenie Przetoka:
- Zabieg połączenie między narządami wewnętrznymi albo między narządami wewnętrznymi a powierzchnią skóry. Powstawanie przetok jest typowym symptomem w przebiegu dolegliwości Leśniowskiego-Crohna. Mogą to być prednizon.
- Leczenie Probiotyki:
- Zabieg produkty zawierające żywe kultury bakterii wchodzących w skład prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Po spożyciu probiotyku, bakterie w nim zawarte osiedlają się i rozmnażają w jelicie prednizon.
- Leczenie Perforacja:
- Zabieg Przedziurawienie ściany narządu poprzez uraz albo stan chorobowy. Typowym odpowiednikiem perforacji jest perforacja przewodu pokarmowego w przebiegu dolegliwości wrzodowej prednizon.
- Leczenie Palpacja:
- Zabieg Badanie palpacyjne. Obiekt badania przedmiotowego (fizykalnego). Bazuje na ocenie ciała pacjenta przez dotykanie prednizon.