Jak leczymy PRZETOKA: Niepoprawne połączenie między narządami wewnętrznymi albo między narządami wewnętrznymi a powierzchnią skóry. Powstawanie przetok jest typowym symptomem w przebiegu dolegliwości Leśniowskiego-Crohna. Mogą to być przetoki jelitowo-jelitowe (połączenie między poszczególnymi pętlami jelit), jelitowo-pęcherzowe (połączenie jelita z pęcherzem moczowym), jelitowo-skórne (połączenie jelita z powierzchnią skóry). Przetoka ma postać nieprawidłowego kanału, którym treść pokarmowa albo kał przedostają się z jelit do pęcherza moczowego albo na powierzchnię skóry.
- Leczenie Kolonoskopia:
- Zabieg Badanie endoskopowe, które umożliwia obejrzenie śluzówki jelita grubego. Kolonoskop, giętki aparat do wykonywania kolonoskopii, wprowadza się poprzez odbyt do jelita grubego przetoka co to jest.
- Leczenie Remisja:
- Zabieg Trwałe albo tymczasowe ustąpienie objawów dolegliwości przewlekłej przetoka definicja.
- Leczenie Leki Biologiczne:
- Zabieg najnowsza ekipa leków wprowadzonych do terapii określonej ekipy chorób przewodu pokarmowego, tak zwany nieswoistych zapalnych chorób jelit (nzchj). Leki biologiczne to ekipa leków ściśle związanych przetoka co znaczy.
- Leczenie Autoimmunizacja:
- Zabieg immunologicznego (odpornościowego), w przebiegu której powstają limfocyty T i/albo przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom. Autoimmunizacja może prowadzić do rozwoju chorób przetoka słownik.
- Leczenie Anemia:
- Zabieg Stan wywołany niedoborem czerwonego barwnika krwi (hemoglobiny) albo czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Hemoglobina jest zawarta w czerwonych ciałkach krwi i wspólnie z krwią dostarcza tlen do przetoka znaczenie.