krioterapia definicja
Jak użyć KRIOTERAPIA - definicja. Lek na stymulującym stosowaniu bardzo niskich temperatur tak.

Czy przydatne?

Definicja KRIOTERAPIA jako lek

Co to jest KRIOTERAPIA: To jest sposób lecznicza, która bazuje na bodźcowym, stymulującym stosowaniu bardzo niskich temperatur tak zwany temperatur kriogenicznych - od minus 100 do minus 160 stopni Celsjusza. Współcześnie stosuje się krioterapię ogólnoustrojową i miejscową. Wykorzystanie krioterapii ogólnoustrojowej skutkuje szereg reakcji w organizmie między innymi korzystny wpływ na psychikę - następuje poprawa nastroju, reakcję hormonalną, przyrost stężenia ACTH, kortyzonu, prekursora b-endorfiny A i NA i testosteronu u mężczyzn, subiektywną bezbolesność dotycząca nie tylko bólów stawowych i powierzchni ciała ale również bolesnych odczuć w jego wnętrzu, znika uczucie zmęczenia, reakcję krążeniową ,skurcz naczyń krwionośnych skóry, następnie rozkurcz i mocne przekrwienie, reakcję nerwowo-mięśniową, rozluźnienie napiętych mięśni wokół zmienionych chorobowo stawów wyraźne powiększenie ich siły. Krioterapia ma także wykorzystanie w kosmetyce jako jedna z metod odnowy biologicznej i w dermatologii, gdzie używana między innymi do usuwania znamion naczyniowych, brodawek i liszaja rumieniowatego.

Czym jest KRIOTERAPIA znaczenie w Medycyna estetyczna K .

Leczenie KASZTANOWIEC (Aesculus Hipocastanum L.):
Zabieg kasztanowca zawiera do 28% saponin (mieszanina trójterpenowych saponin zwana jest escyną), eskulinę i fraksynę i garbniki. Substancje czynne wzmacniają ściany żył i zwiększają przepuszczalność naczyń krioterapia.
Leczenie Keloid:
Zabieg odmiennie zwany bliznowcem to niezłośliwy nowotwór łącznotkankowy. Staje się przerosłą blizną będącą zwykle powikłaniem procesu gojenia się rany krioterapia.
Leczenie KWAS BORNY / BOROWY:
Zabieg działanie: bakteriobójcze (opatrunki zewnętrzne, przemywanie oczu), dezynfekujące, zakwaszające, konserwujące (kremy, płyny dezynfekujące); w kosmetyce używa się 3% roztwory tego kwasu krioterapia.
Leczenie KAMFORA:
Zabieg proszek, bardzo dobrze rozpuszczaly w tłustych olejkach i alkoholu, otrzymywany z drzewa kamforowego (Japonia, Borneo). Wzmaga ukrwienie, zapobiega swędzeniu, hamuje zapalenia i działa bakteriobójczo krioterapia.
Leczenie Keratynocyty:
Zabieg Komórki uczestniczące w reakcjach układu immunologicznego. Stanowią 90% wszystkich komórek naskórka. W warstwie rogowej kompletnie rogowacieją. Tworzą efektywną ochronę przed intruzami krioterapia.
  • Dodano:
  • Autor: