natychmiastowa proteza definicja
Jak leczyć Proteza natychmiastowa? Czym jest natychmiastowa Mam bardzo spore zniszczenia zębów.

Czy przydatne?

Definicja Proteza natychmiastowa

Co to jest: Proteza natychmiastowa Mam bardzo spore zniszczenia zębów wywołane próchnicą. Stomatolog powiedział mi, iż z górnej szczęki być może nie pozostanie mi żaden ząb. Usuwanie i zrobienie protezy troszkę wiąże się z czasem. Słyszałam o protezach natychmiastowych. Czy mogę uzyskać więcej informacji na ten temat? Jaki jest orientacyjny wydatek zabiegu? Jak on długo trwa? Protezy natychmiastowe to protezy oddawane pacjentowi zaraz po ekstrakcji zębów. By mogło tak się zdarzyć, należy poczynić pewne przygotowania: na początku, na pierwszej wizycie, doktor pobiera wyciski szczęki (szczęka zawiera zęby przeznaczone do usunięcia). Następnie wysyła je do laboratorium, gdzie technik z wycisku odlewa schemat szczęki, a później wycina zęby przeznaczone do ekstrakcji. Na takim modelu przygotowuje protezę. W kolejnym etapie technik przesyła pracę do gabinetu. Cały ten mechanizm trwa jeden, dwa dni robocze. Dalej doktor usuwa zęby i dopasowuje protezę. Niestety, nie zawsze można wykonać takie uzupełnienie. Czasami zęby są w tak niedobrym stanie, są tak mocno rozchwiane, iż zachodzi realna obawa, iż zostaną usunięte w trakcie pobierania wycisku. Wtedy niestety można wykonać tylko protezę inicjalną (wyciski pobiera się natychmiast po ekstrakcji, a protezę oddaje po ok. dwóch dniach). Każda z nich kosztuje tyle samo, co zwyczajna (docelowa) proteza
Leczenie Prawo Do Znieczulenia:
Zabieg znieczulenia Czy pacjent ma prawo od stomatologa wymagać znieczulenia przy leczeniu zębów? Tak, pacjent może poprosić stomatologa o znieczulenie. W dobrych gabinetach stomatologicznych to doktor pyta proteza natychmiastowa.
Leczenie Przebicie Kanału W Trakcie Leczenia:
Zabieg czasie leczenia w czasie udrażniania kanału policzkowego w prawej górnej 6, dentysta przebił mi go, wkłuwając się w dziąsło. Bardzo bolało. Zdjęcie rentgenowskie pokazało, iż wypełnienie kanału proteza natychmiastowa.
Leczenie Próchnica U 3 Latka:
Zabieg Mój synek ma 3 lata i próchnicę, miał robiony zabieg lapisowania zębów. Niestety nie zauważyłam żadnej poprawy, a w dodatku zęby zrobiły się czarne. Czy lapisować dalej? Po zabiegu lapisowanie zęby proteza natychmiastowa.
Leczenie Po Zdjęciu Szwów:
Zabieg ekstrakcji ósemki dolnej wszystko mi się ładnie wygoiło, ból i opuchlizna zniknęły i poszłam na zdjęcie szwów. Na kolejny dzień zaczęłam czuć lekki dyskomfort w miejscu po usuniętym zębie. Okazało proteza natychmiastowa.
Leczenie Po Leczeniu Kanałowym:
Zabieg kanałowym Ok. rok temu leczyłam kanałowo dolną siódemkę. To był trudny sytuacja ze stanem zapalnym i chyba nawet ubytkiem w kości. Odtąd 2 razy robiłam rentgen, widzę na zdjęciu, iż zmiana wciąż jest proteza natychmiastowa.
  • Dodano:
  • Autor: