natychmiastowa proteza definicja
Jak leczyć Proteza natychmiastowa? Czym jest natychmiastowa Mam bardzo spore zniszczenia zębów.

Czy przydatne?

Definicja Proteza natychmiastowa

Co to jest: Proteza natychmiastowa Mam bardzo spore zniszczenia zębów wywołane próchnicą. Stomatolog powiedział mi, iż z górnej szczęki być może nie pozostanie mi żaden ząb. Usuwanie i zrobienie protezy troszkę wiąże się z czasem. Słyszałam o protezach natychmiastowych. Czy mogę uzyskać więcej informacji na ten temat? Jaki jest orientacyjny wydatek zabiegu? Jak on długo trwa? Protezy natychmiastowe to protezy oddawane pacjentowi zaraz po ekstrakcji zębów. By mogło tak się zdarzyć, należy poczynić pewne przygotowania: na początku, na pierwszej wizycie, doktor pobiera wyciski szczęki (szczęka zawiera zęby przeznaczone do usunięcia). Następnie wysyła je do laboratorium, gdzie technik z wycisku odlewa schemat szczęki, a później wycina zęby przeznaczone do ekstrakcji. Na takim modelu przygotowuje protezę. W kolejnym etapie technik przesyła pracę do gabinetu. Cały ten mechanizm trwa jeden, dwa dni robocze. Dalej doktor usuwa zęby i dopasowuje protezę. Niestety, nie zawsze można wykonać takie uzupełnienie. Czasami zęby są w tak niedobrym stanie, są tak mocno rozchwiane, iż zachodzi realna obawa, iż zostaną usunięte w trakcie pobierania wycisku. Wtedy niestety można wykonać tylko protezę inicjalną (wyciski pobiera się natychmiast po ekstrakcji, a protezę oddaje po ok. dwóch dniach). Każda z nich kosztuje tyle samo, co zwyczajna (docelowa) proteza
Leczenie Problem Z Dziąsłami A Kolczyk:
Zabieg a kolczyk Moje dziąsła bardzo się obsunęły, dwie dolne jedynki delikatnie się ruszają. Czy może być to wywołane kolczykiem w języku? Jak powinnam to leczyć, czy jedynym wyjściem jest pobycie się proteza natychmiastowa.
Leczenie Po Zdjęciu Szwów:
Zabieg ekstrakcji ósemki dolnej wszystko mi się ładnie wygoiło, ból i opuchlizna zniknęły i poszłam na zdjęcie szwów. Na kolejny dzień zaczęłam czuć lekki dyskomfort w miejscu po usuniętym zębie. Okazało proteza natychmiastowa.
Leczenie Przyspieszenie Leczenia Po Ekstrakcji Zęba:
Zabieg leczenia po ekstrakcji zęba Cztery dni temu miałam wyrwaną 6 (prawa dolna) wszystko goi się poprawnie, wiem to od lek. Stomatolog, u której byłam na kontroli w dniu dzisiejszym. W trakcie tejże proteza natychmiastowa.
Leczenie Przebarwiony Ząbek:
Zabieg Mój syn ma 7 miesięcy i 3 zęby. W wieku 4 miesięcy dostawał żelazo. Zauważyłam,iż na górnym ząbku ma czarne przebarwienia. Dlatego mam kilka pytań: czy może to być wywołane przyjmowaniem żelaza? Czy proteza natychmiastowa.
Leczenie Próchnica Butelkowa:
Zabieg Witam,moja 16 miesięczna córeczka ma próchnice butelkową 4 górnych ząbków - jedynek i dwójek. Czy jest jakaś efektywna sposób, tak aby zrobić coś z tymi ząbkami? Polecam Pani zabieg lapisowania. To proteza natychmiastowa.
  • Dodano:
  • Autor: